Seminar Nova Incoterms® 2020 pravila

Objavljeno: 14. 10. 2019. , Ažurirano: 23. 10. 2019.

Međunarodna trgovačka komora (ICC) Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora s velikim vas zadovoljstvom pozivaju na seminar Nova Incoterms® 2020 pravila koji će se održati u utorak, 29. listopada u Zagrebu, u Hrvatskoj gospodarskoj komori, na adresi Rooseveltov trg 2, u Vijećnici, na 1. katu, u 9 sati.

ICC je u rujnu 2019. godine objavio nova Incoterms® 2020 pravila, globalno priznati standard o upotrebi domaćih i međunarodnih trgovinskih pojmova čiji je cilj trgovcima diljem svijeta pružiti sigurnost i jasnoću u poslovanju.

Na seminaru će nova Pravila biti prvi put predstavljena u Hrvatskoj. Tim povodom prevedena su na hrvatski jezik te će polaznicima biti dostupno novo tiskano dvojezično hrvatsko-englesko izdanje.

Incoterms® 2020 pravila stupaju na snagu 1. siječnja 2020. godine pa ovaj seminar, uz vodstvo međunarodnog stručnjaka, pruža mogućnost pravovremene pripreme.

Pristupačniji i lakši za upotrebu, Incoterms® 2020 pravila uključuju detaljnija objašnjenja s poboljšanom grafikom za ilustraciju odgovornosti uvoznika i izvoznika za svako Incoterms® pravilo.

Teme seminara

• predstavljanje promjena koje donose nova Pravila Incoterms® 2020 u usporedbi s inačicom 2010
  • novo Incoterms® pravilo „DPU“
  • praktični primjeri u vezi s deset obveza koje se moraju ispuniti za svih jedanaest Incoterms® pravila
  • objašnjenje ostalih deset pravila Incoterms® 2020 na primjerima iz prakse (EXW / FCA / CPT / CIP / DAP / DDP / FAS / FOB / CFR / CIF).

Kome je seminar namijenjen?

Ovaj interaktivni seminar namijenjen je svima onima koji su uključeni u međunarodnu trgovinu:

• korporativnim pravnicima, odvjetnicima i konzultantima koji pregovaraju i pripremaju međunarodne kupoprodajne ugovore
  • menadžerima i stručnjacima banaka i tvrtki koji se bave nabavom, prodajom, otpremom, logistikom i financijama.

Predavač

Eduard Verhaegen, Educcom Consulting (Antwerp / BE), registrirani trener ICC-ja za Incoterms® 2020 pravila u Belgiji, posjeduje bogato iskustvo u praktičnoj primjeni Incoterms® pravila. Radio je u Messrs, Jokelson & Handtseamu Antwerpenu, Messrs, Hessenatie (logističke usluge), Group Geodisu, kao menadžer za upravljanje rizicima i potraživanjima, a od kolovoza 2018. godine u svojstvu neovisnog savjetnika pomaže Odjelu za istraživanje i razvoj u Geodisu. U rujnu 2019. godine postao je prvi stručnjak u  Belgiji koji je uspješno položio ispit za "ICC-jeva registriranog trenera za Incoterms® 2020 pravila u Belgiji".

Kotizacija i uvjeti prijave

Iznos kotizacije

Redovna cijena: 1.390 kuna

• 30% popusta za članice ICC-ja Hrvatska: 973 kune
  • 10% popusta za prijavu dvoje ili više sudionika iz iste pravne osobe

(na navedene cijene ne obračunava se PDV)

Što uključuje kotizacija?

• radne materijale na seminaru
  • besplatni džepni vodič i poster o Incoterms® 2020 pravilima
  • online materijale (prezentacije) nakon seminara
  • ručak i osvježenje u pauzama
  • certifikat o pohađanju seminara

Posebni popusti

Povodom predstavljanja novih Pravila iskoristite mogućnost kupnje dvojezične publikacije uz 50% popusta po promotivnoj cijeni od 175 kuna.

Kako se možete prijaviti?

• prijaviti se možete ispunjavanjem online prijavnice u nastavku
  • po zaprimljenoj prijavi sudioniku će se elektroničkim putem proslijediti predračun
  • potpisivanjem obrasca za prijavu prihvaćate Uvjete prijave i otkazivanja za edukacije u organizaciji ICC-ja Hrvatska (u privitku)
  • rok za prijavu sudionika: petak, 25. listopada (ili do popunjenosti kapaciteta dvorane)
  • rok za plaćanje kotizacije: ponedjeljak, 28. listopada

Kontakt-osoba

Za sve informacije povezane s organizacijom seminara možete kontaktirati:

• Ana Marguerite Tomulić, viša stručna suradnica (e-adresa: atomulic@hgk.hr; tel.: 01 4561 553).

U rubrici Prateći dokumenti možete pronaći preliminarni program seminara te Uvjete prijave i otkazivanja za edukacije u organizaciji ICC-ja Hrvatska.