Mauricio Restrepo Gomez, Enrique Cabrales Baquero i Ivan Barbarić
Izvor: HGK

Hrvatsku gospodarsku komoru posjetio zastupnik u parlamentu Kolumbije

Objavljeno: 16. 04. 2018. , Ažurirano: 16. 04. 2018.

Hrvatsku gospodarsku komoru su 13. travnja posjetili Enrique Cabrales Baquero, zastupnik u parlamentu Kolumbije, Mauricio Restrepo Gomez, kandidat za počasnog konzula RH u Republici Kolumbiji, te Oscar Javier Urquijo Cabrera, budući direktor DAICME (Uprava za protuminsko djelovanje). Primio ih je Ivan Barbarić, potpredsjednik HGK za međunarodne poslove i EU. Povod je posjeta bio jačanje gospodarske suradnje Republike Hrvatske i Republike Kolumbije te definiranje područja suradnje.

Na sastanku se razgovaralo o nužnosti jačanja trgovinskih odnosa koji su u prošloj godini bili na skromnoj razini. Vrijednost je ukupne robne razmjene u 2017. godini između dviju zemalja iznosila 8,2 milijuna američkih dolara. Izražena su očekivanja obiju strana za intenziviranje kontakata među poduzetnicima. Perspektivna su područja na kojima treba graditi buduću suradnju obrambena industrija, obnovljivi izvori energije, prehrambena industrija te IT industrija. Enrique Cabrales Baquero naglasio je kako je Kolumbiji trenutno potrebno puno ulaganja i kako Hrvatsku u tome vide kao partnera.

zajednicka.jpg

Izvor: HGK