Hrvatsko-španjolski gospodarski forum

Objavljeno: 06. 09. 2019. , Ažurirano: 06. 09. 2019.

Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Veleposlanstvom Kraljevine Španjolske u Republici Hrvatskoj organizira Hrvatsko-španjolski gospodarski forum pod nazivom Hrvatska i Španjolska, poveznica između Europe i Sredozemlja: Razmjena iskustva u razvoju prometnog sektora, koji će se održati u utorak, 1. listopada u Hrvatskoj gospodarskoj komori, na adresi Rooseveltov trg 2.

U sklopu Foruma održat će se panel-rasprava o mogućnostima financiranja projekata u prometnom sektoru iz fondova Europske unije te poslovni susreti na kojima će sudjelovati predstavnici hrvatskih i španjolskih tvrtki i institucija iz prometnog sektora.

Popis španjolskih tvrtki čiji će predstavnici sudjelovati na susretu s predstavnicima hrvatskih tvrtki te preliminarni program događanja dostupni su u priloženim dokumentima.

Ako ste zainteresirani za sudjelovanje na Forumu i B2B razgovorima, molimo vas da popunite prijavni obrazac (u nastavku teksta).

Prijave će se zaprimati najkasnije do 26. rujna.

Kontakt-osoba za organizaciju događanja je Niko Ivković, Sektor za međunarodne poslove i EU HGK (tel.: 01 456 1784, e-mail: nivkovic@hgk.hr).

Vrijeme Aktivnost
09:00 - 09:20 Registracija sudionika
09:20 - 09:45 Pozdravni govori: Luka Burilović, predsjednik, Hrvatska gospodarska komora / Nj. E. g. ALONSO DEZCALLAR DE MAZARREDO, veleposlanik, Veleposlanstvo Kraljevine Španjolske u Republici Hrvatskoj / predstavnik, Ministarstvo prometa Kraljevine Španjolske (tbc) / predstavnik, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture RH (tbc)
09:45 - 10:30 Strategije za poboljšanje povezanosti između Sredozemlja i srednje Europe: Mediteranski koridor. Ciljevi i planovi za razvoj željeznica i luka u Hrvatskoj i Španjolskoj. Prezentacija stanja u Republici Hrvatskoj- predstavnik, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture RH/ HŽ Infrastruktura d.o.o. Prezentacija stanja u Kraljevini Španjolskoj, predstavnik, Adif/ State Ports Authority