slijeva: Vitomir Klasić, Elizabeth Petrovic, Zlatan Fröhlich
Izvor: HGK

Posjet australske veleposlanice Ivanić-Gradu

Objavljeno: 22. 05. 2018. , Ažurirano: 23. 05. 2018.

U sklopu posjeta Ivanić-Gradu 20. svibnja australska veleposlanica u RH Elizabeth Petrovic je u pratnji predsjednika Komore Zagreb Zlatana Fröhlicha posjetila tvrtku Ivanićplast d. o. o., gdje ju je dočekao direktor Vitomir Klasić, koji je ujedno i zamjenik predsjednika Gospodarskog vijeća Komore Zagreb.

Nakon što je upoznata s aktivnošću Ivanićplasta d. o. o. koji izvozi sanitarnu opremu u trideset zemalja, obišla je pogone tvornice koja radi u tri smjene kako bi zadovoljila potražnju za svojim proizvodima. Tom je prilikom obaviještena da je Ivanićplast d. o. o. u završnim pregovorima za plasman svojih proizvoda na australsko tržište, što je rezultat poslovnih razgovora koji su vođeni tijekom posjeta hrvatske gospodarske delegacije Australiji u ožujku ove godine. Također je podržala osnivanje mješovite Hrvatsko-australske komore koju je inicirala Komora Zagreb, a okupila bi naše i australske gospodarstvenike koji djeluju na hrvatskom i australskom tržištu.