Hrvatski kamenari, u organizaciji ŽK Split, na najvećem europskom sajmu kamena Marmo+Mac  

Objavljeno: 27. 09. 2022.

HGK - Županijska komora Split i ove godine, po dvadeset i treći put do sada, organizira zajedničko izlaganje hrvatskih tvrtki na međunarodnom sajmu kamena, dizajna i tehnologije Marmo+Mac, koji se održava od 27. do 30. rujna u Veroni, u Italiji. 

Na zajedničkom štandu HGK, od 88 četvornih metara, predstavit će se tri izlagača: FED Grupa d.o.o. Vukovar, Jadrankamen d.d. Pučišća i  Sprega d.o.o. Split.

Marmo+Mac je vodeći događaj i nezaobilazno mjesto za sve dionike u industriji kamena, od strojeva do opreme, od blokova do proizvoda fine obrade, namijenjen sektoru graditeljstva, voditeljima novih projekata te dizajnerima i arhitektima.

2021. godina bila je ključna za sajam, budući da je bio prvi među međunarodnim smotrama posvećenim sektoru kamena koji se održao nakon karantene koju je nametnula pandemija. Prema službenim podacima Veronafirere, prošle je godine na sajmu izlagalo 756 izlagača te ga je posjetilo više od 30.000 posjetitelja iz 39 zemalja. Budući da ove godine nema mjera vezanih za pandemiju koronavirusa, očekuje se znatno veći broj izlagača i veća posjećenost.

Sajamska industrija, usprkos virtualnim događanjima, i dalje je nezamjenjiva u procesu jačanja internacionalizacije poslovanja tvrtki, a posebice za unapređenje djelatnosti kamenarstva, jer je kamen uvijek bio i ostao bitan dio hrvatske arhitekture, graditeljstva i umjetnosti.

Kontakt-osoba u ŽK Split jest Ana Marija Puzić, (telefon: 021/321-139; elektronička adresa: apuzic@hgk.hr).