Hrvatske IT tvrtke posjetile London

Objavljeno: 11. 01. 2019. , Ažurirano: 14. 01. 2019.

Predstavnici pet hrvatskih IT tvrtki putovali su od 19. do 21. prosinca u London u organizaciji Udruženja za IT radi predstavljanja hrvatskih IT tvrtki i priprema za otvaranje predstavništva hrvatske IT industrije na UK tržištu. Djelatnici HGK su na zahtjev članica Udruženja organizirali posjete Veleposlanstvu RH u Londonu, Hrvatsko-britanskom poslovnom klubu i Hrvatsko-britanskoj komori.  Putovanje IT delegacije u London organizirano je u sklopu projekta HGK HR.izvoz – s HGK do stranih tržišta, sufinanciranog iz Europskog fonda za regionalni razvoj.

Sudionici poslovne delegacije su Informatika Fortuno iz Vinkovaca, Utilitas I.T. i Infodom iz Zagreba te Binaria i Abba iz Osijeka.

Tvrtke su u četvrtak, 20. prosinca, posjetile Veleposlanstvo RH u Londonu, gdje ih je primio veleposlanik Igor Pokaz. Razgovaralo se o ciljevima za IT industriju i o pomoći koju Veleposlanstvo može pružati hrvatskim tvrtkama na UK tržištu. Zatim su slijedili sastanci s Hrvatsko-britanskim poslovnim klubom i Hrvatsko-britanskom komorom. Predsjednik Hrvatsko-britanskog poslovnoga kluba Franko Cetinić upoznao je tvrtke s običajima i praksama poslovanja na UK tržištu. Na kraju su tvrtke posjetile moguće lokacije budućeg predstavništva hrvatske IT industrije, tehnološke parkove Central Working i WeWork u Londonu.