Sjednica Strukovne skupine ribarstva, akvakulture i prerade ribe HGK – ŽK Rijeka

Objavljeno: 15. 06. 2018. , Ažurirano: 15. 06. 2018.

U utorak, 19. lipnja, u 11 sati u Hrvatskoj gospodarskoj komori – Županijskoj komori Rijeka održat će se tematska sjednica Strukovne skupine ribarstva, akvakulture i prerade ribe o obvezi vaganja i prvoj prodaji proizvoda ribarstva prema Zakonu o morskom ribarstvu.

Predstavnici Ministarstva poljoprivrede – Uprave ribarstva upoznat će članice Strukovne skupine ribarstva, akvakulture i prerade ribe HGK – ŽK Rijeka te ostale sudionike uključene u sektor ribarstva s glavnim novostima koje sustav donosi. Na sjednici će biti predstavljen postupak registracije prvih kupaca koji će se provoditi upravnim postupkom donošenjem rješenja o registraciji i na Portalu gospodarskog ribarstva, ali i novosti u uvjetima koje podnositelji zahtjeva za registraciju moraju zadovoljiti da bi bili prvi kupci, promjene koje će nastupiti u samom sustavu ispunjavanja i dostavljanja prodajnih listova te sustav bodovanja i registar teških prekršaja.