Međunarodni kongres povijesnih gradova u Solinu

Objavljeno: 16. 01. 2019. , Ažurirano: 01. 04. 2019.

Međunarodni kongres povijesnih gradova u Solinu održava se od 26. do 29. ožujka

Županijska komora Split pokrovitelj je ovogodišnjeg Međunarodnoga kongresa povijesnih gradova, koji se profilirao u okupljanje čelnih ljudi u turizmu i arheologiji povijesnih gradova. Ovogodišnji, 5. Kongres održat će se u Solinu od 26. do 29. ožujka.

Od lipnja prošle godine i osnutka Sekcije Zajednice kulturnog turizma, Županijska komora Split aktivno djeluje u razvoju kulturnog turizma Splitsko-dalmatinske županije. Geslo Kongresa je Meet, share & build. Kongres povezuje čelne ljude turizma i kulture povijesnih gradova.

Tema je Kongresa zaštita i interpretacija te razvoj novih turističkih proizvoda u povijesnim gradovima diljem Hrvatske benchmarkingom s gradovima iz inozemstva. Bit će predstavljeno razdoblje od prapovijesti do srednjega vijeka.

Cilj je Kongresa prezentirati povijesne gradove Hrvatske i inozemstva iz različitih povijesnih doba s naglaskom na zaštitu te kreativnu i interpretativnu prezentaciju povijesnih lokaliteta.

Više o samome Kongresu i programu možete pronaći OVDJE, a više informacija o Sekciji Zajednice kulturnog turizma ŽK Split možete dobiti kod poslovne tajnice Sekcije Ane Brzić, na telefon 021/321 148 ili e-mail: abrzic@hgk.hr.