Hrvatska gospodarska komora postala članica UNESDA-e
Objavljeno: 09. 06. 2023.
Hrvatska gospodarska komora postala je članica Europskog udruženja proizvođača bezalkoholnih pića (European Soft Drinks – UNESDA)
Članstvo u Europskom udruženju proizvođača bezalkoholnih pića UNESDA-i ostvareno je na inicijativu tvrtki iz Grupacije proizvođača bezalkoholnih pića HGK - Atlantic Cedevite, Coca – Cola HBC Hrvatska, Jamnice plus, Rauch Hrvatska i Vindije.
"Članovi Hrvatske gospodarske komore predstavljaju relevantna lokalna poduzeća sa značajnom gospodarskom ulogom i dodaju vrijednost našoj europskoj mreži. Jako se radujemo njihovom snažnom angažmanu i podršci u pomaganju kako bismo svi zajedno osigurali učinkovito gospodarsko okruženje koje će našem sektoru omogućiti napredak u ostvarivanju kružnog gospodarstva i zdravijih izbora bezalkoholnih pića", rekao je Ian Ellington, predsjednik UNESDA-e i viši potpredsjednik te direktor marketinga za PepsiCo u Europi.
Članstvo u UNESDA-i će omogućiti jačanje aktivnosti Grupacije proizvođača bezalkoholnih pića i razmjenu znanja s kolegama iz europskih tvrtki te potaknuti djelovanje sektora bezalkoholnih pića na nacionalnoj razini.