U Županijskoj komori Split predstavljen projekt prve B2B burze hrvatske kongresne industrije - MEETEX

Objavljeno: 27. 08. 2018. , Ažurirano: 06. 09. 2018.

Predstavnici Hrvatske udruge profesionalaca kongresnog turizma (HUPKT) predstavili su 4. rujna u HGK – Županijskoj komori Split projekt MEETEX, prvu pravu B2B burzu hrvatske kongresne incentive-events industrije, koja će se održati u Zagrebu od 19. do 21. ožujka 2019. godine.

Na predstavljenom događanju u ulozi izlagača okupit će se svi bitni dionici hrvatske ponude poslovnog turizma koji će imati priliku susresti 50 – 70 pažljivo odabranih inozemnih kupaca (primarno iz Zapadne, Sjeverne i Srednje Europe). Trodnevno događanje bit će kombinacija B2B direktnih sastanaka, predavanja atraktivnih govornika, stručnih radionica te networking aktivnosti u prilično inovativnom formatu koji će omogućiti idealne uvjete za početak uspješne suradnje s hrvatskim i inozemnim poslovnim subjektima.

Ministarstvo turizma prepoznalo je potencijal ovog događanja ulogom pokrovitelja, dok su potporu MEETEX-u te HUPKT-u kao organizatoru dali i Hrvatska turistička zajednica, Hrvatska gospodarska komora, Croatia Airlines i kongresni uredi destinacija.

Uime domaćina Županijske komore Split prisutne je pozdravila viša stručna savjetnica i koordinatorica za turizam, trgovinu i financije u ŽK Split Nataša Bušić koja je istaknula da HGK prepoznaje napore naših profesionalaca u turizmu, među ostalim, i razvojem kongresne i event industrije, kako bi turistička sezona postala Hrvatska 365.

Okupljene su na predstavljanju projekta u Županijskoj komori Split pozdravili i direktor Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije Joško Stella i direktorica Turističke zajednice grada Splita Alijana Vukšić koji su istaknuli veliki potencijal hrvatskog kongresnog turizma te izrazili nadu kako će se događanje u idućim izdanjima održati i u Splitu.