Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Gospodarstvo Virovitičko-podravske županije na 21. međunarodnom sajmu gospodarstva Mostar 2018

Objavljeno: 17. 04. 2018. , Ažurirano: 18. 04. 2018.

U Mostaru je, u BiH od 10. do 14. travnja održan 21. međunarodni sajam gospodarstva Mostar 2018.

IMG_6041.JPG

Na zajedničkom izložbenom prostoru Hrvatske gospodarske komore izlagalo je dvadeset i sedam izlagača iz Hrvatske, a posredstvom HGK – Županijske komore Virovitica, s područja Virovitičko-podravske županije svoje proizvode predstavilo je trinaest izlagača: Apis Cabuna – med za ugostiteljstvo, Brana Virovitica – proizvodnja prirodnih voćnih sokova, ULO hladnjača za voće i povrće, izgradnja komunalne infrastrukture, izgradnja sustava navodnjavanja, izgradnja hidrograđevinskih objekata, Dam Lozan – ljekovito bilje: kamilica, Marinada Slatina – konzervirano voće i povrće, Medena Virovitica – med i pčelinji proizvodi, Mustač-Commerce – Tvornica octa Virovitica – prirodni alkoholni ocat, prirodni vinski ocat i prirodni jabučni ocat, OPG Luka Ivoš Gornje Bazje – bučino ulje, koštice golice, hladno prešana ulja, suncokret, orah, marelica, OPG Petar Rakošević Virovitica – matični sok od aronije, čaj od aronije, svježa aronija, sirup od aronije, Pčelarstvo Balint Virovitica – med i pčelinji proizvodi, Podrum Vineda Vukosavljevica – vina: Graševina, Chardonnay, Cabernet sauvignon, PP Orahovica Zdenci – vina: Graševina vrhunska, Frankovka vrhunska, Silvanac Jezerac vrhunski, Silvanac vrhunski, Graševina kvalitetna, Frankovka kvalitetna, Spider grupa Pitomača – Gardenolo proizvodi  – organski čajevi i jestiva ulja i Viro Tvornica šećera – šećer.

IMG_5692.jpg

Izložbeni prostor Hrvatske gospodarske komore i izlagače iz Virovitičko-podravske županije posjetio je premijer Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković, kojem je direktor Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura predstavio trinaest izlagača s područja Virovitičko-podravske županije.

Ovogodišnji je međunarodni sajam gospodarstva Mostar 2018 po ocjenama brojnih izlagača i posjetitelja jedan od najuspješnijih, a posjetili su ga, među brojnim predstavnicima političkog i gospodarskog života Hrvatske i ostalih zemalja regije, i predstavnici poslovne zajednice Virovitičko-podravske županije, koje je predvodio direktor HGK – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura.