Izvor: HGK

Gospodarstvenici Virovitičko-podravske županije na akciji Kupujmo hrvatsko u Zagrebu

Objavljeno: 27. 09. 2018. , Ažurirano: 09. 04. 2019.

U Zagrebu, na Trgu bana Josipa Jelačića, 25. i 26. rujna održana je akcija Kupujmo hrvatsko na kojoj je sudjelovalo više od 300 sudionika. Na ovogodišnjoj akciji predstavilo se i devet sudionika s područja Virovitičko-podravske županije. Hrvatska gospodarska komora organizacijom najpoznatije nacionalne akcije Kupujmo hrvatsko u Zagrebu, koja je započela 1997. godine, nastavlja tradiciju promocije domaćih kvalitetnih proizvoda. Akciju je otvorio Luka Burilović, predsjednik Hrvatske gospodarske komore.

IMG_20180925_115715 - Copy.jpg
Izvor: HGK

Na akciji Kupujmo hrvatsko sudionici s područja Virovitičko-podravske županije bili su: Brana, Virovitica, s prirodnim sokovima od voća, Dubra, Suhopolje, s anatomskim papučama, OPG Luka Ivoš, Gornje Bazje, s bučinim uljem, košticama golice, sjemenkama lana i hladno prešanim uljima, OPG Petar Rakošević sa sokovima i čajevima od aronije te OPG Davor Špoljar, Terezino Polje, OPG Jasna Doner, Slatina, OPG Pemper, Virovitica, Pčelarstvo Balint, Virovitica, i OPG Tomislav Šegregur, Virovitica, s medom i ostalim pčelinjim proizvodima.

Ova akcija, kao najsnažniji simbol očuvanja vrijednosti hrvatskog gospodarstva, ove godine obilježava svoju 21. godinu održavanja. Promocijom nositelja znakova Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko, ali i svih ostalih kvalitetnih hrvatskih proizvoda, ova je akcija odigrala najznačajniju ulogu u jačanju svijesti nacije o važnosti kupovanja domaćih proizvoda. Ona je jedan od najpoznatijih poticaja proizvodnje te očuvanja postojećih i otvaranja novih radnih mjesta, a usmjerena je i na promociju hrvatskih proizvođača koji ulažu velik trud, kreativnost i napore u svakodnevnoj borbi s tržišnim izazovima.

IMG-11.jpg