Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Gospodarstvenici s područja Virovitičko-podravske županije na međunarodnom sajmu poduzetništva i obrta Grapos-expo u Gračanici

Objavljeno: 12. 04. 2017. , Ažurirano: 24. 04. 2017.

Od 18. do 22. travnja u Gračanici u BiH, održan je međunarodni sajam poduzetništva i obrta Grapos-expo.

Na sajmu su izlagala 324 izlagača iz BiH, Brazila, Hrvatske, Italije, Makedonije, Njemačke, Pakistana, Slovačke, Slovenije, Švicarske i Turske.

U organizaciji HGK – Županijske komore Virovitica, s područja Virovitičko-podravske županije svoje proizvode predstavilo je sedam izlagača: Apis Cabuna – ugostiteljski med, Asel Slatina – proizvodnja i instalacija uređaja i opreme za vođenje procesa sušenja voća, povrća, duhana i ljekovitog bilja, regulacija mikroklime u plasteničkoj proizvodnji i farmama, oprema za daljinsko mjerenje, očitavanje i regulaciju sušenja i mikroklime, Brana Virovitica – proizvodnja prirodnih voćnih sokova, ULO hladnjača za voće i povrće, izgradnja komunalne infrastrukture, izgradnja sustava navodnjavanja, izgradnja hidrograđevinskih objekata, Dam Lozan - ljekovito bilje: kamilica, Medena Virovitica – med i pčelinji proizvodi, Meta-plast Pitomača – proizvodnja plastenika i plasteničke opreme i Mustač-commerce – Tvornica octa Virovitica – prirodni alkoholni ocat, prirodni vinski ocati i prirodni jabučni ocat.

IMG_22271234S.jpg

Predsjednik Kantonalne privredne komore Tuzla Nedret Kikanović, viša stručna suradnica u ŽK Virovitica Suzana Kolesarić i direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura; Izvor: HGK – ŽK Virovitica

Svečanosti otvorenja prisustvovali su predstavnici političkog i gospodarskog života, među kojima je bio i član predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH Valentin Inzko, veleposlanik RH u BiH Ivan Del Vechio te su posjetili izložbeni prostor HGK – Županijske komore Virovitica.
Otvorenju su prisustvovali i ostali predstavnici diplomatskoga kora, gospodarskih i obrtničkih komora iz BiH i inozemstva, a među njima i predstavnici HGK – Županijske komore Virovitica.

IMG_22311234S.jpg

Veleposlanik RH u BiH Ivan Del Vechio i direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura, na izložbenom prostoru ŽK Virovitica; Izvor: HGK – ŽK Virovitica

Dugogodišnja suradnja Kantonalne privredne komore Tuzla i HGK – Županijske komore Virovitica rezultirala je time da, na bazi reciprociteta, Kantonalna privredna komora Tuzla predstavlja gospodarstvo Tuzlanskoga kantona na međunarodnom sajmu gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede Viroexpo u Virovitici, a gospodarstvo Virovitičko-podravske županije predstavlja se na jednom od sajmova u Tuzlanskom kantonu, ove godine na sajmu Grapos-expo u Gračanici.

IMG_22341234S.jpg

Susret člana predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića i direktora ŽK Virovitica Milana Vanđure; Izvor: HGK – ŽK Virovitica