Sudionici sjednice Gospodarskog vijeća HGK - Županijske komore Slavonski Brod; Izvor: HGK
Gospodarsko vijeće ŽK Slavonski Brod: Arbitraža brz i učinkovit način rješavanja sporova
Objavljeno: 01. 06. 2023.
Sudionici sjednice Gospodarskog vijeća HGK - Županijske komore Slavonski Brod; Izvor: HGK
Na 8. sjednici Gospodarskog vijeća Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Slavonski Brod, održanoj u srijedu u prostoru tvrtke Clarum u Novoj Gradiški, Branimir Kos, potpredsjednik stalnog arbitražnog sudišta i savjetnik za pravne poslove u Hrvatskoj gospodarskoj komori predstavio je arbitražno sudište pri HGK.
"Arbitraža je jedna od lijepih mogućnosti koje naši gospodarstvenici mogu koristiti i to zato jer im omogućuje postupak čije suce odnosno arbitre, mogu sami izabrati i u relativno kratkom vremenu okončati spor u usporedbi sa redovnim, državnim sudovanjem", kazao je Kos.
Stalno arbitražno sudište pri Hrvatskoj gospodarskoj komori pruža domaćim i stranim poduzetnicima uslugu organizacije arbitražnog rješavanja sporova gotovo već 170 godina, a godišnje presudi predmete ukupne vrijednosti oko 50 milijuna eura.
"Zadatak nam mora biti da se gospodarstvo, korporativne pravnike i menadžment tvrtki upozori da postoji ovakav način rješavanja sporova", kazao je Drago Čugura, predsjednik ŽK Slavonski Brod.
U nastavku sjednice Boris Čagalj, voditelj Područnog ureda HBOR-a za Slavoniju i Baranju i Eva Mirosavljević, viši analitičar HAMAG-BICRO-a, Ispostava Slavonski Brod, predstavili su nazočnima njihove aktualne i buduće kreditne programe te financijske instrumente za sljedeće programsko razdoblje.
Osim članova Gospodarskog vijeća i prethodno navedenih gostiju na sjednici su sudjelovali i Ivka Bosnić, direktorica FINA-e Podružnice Slavonski Brod, Damir Mirković, ravnatelj Centra za razvoj Brodsko-posavske županije, Mirela Brlić – Trnka, ravnateljica Industrijsko-obrtničke škole Nova Gradiška te Sanja Müller – Zoričić, ravnateljica Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška.