Izvor: HGK - Komora Zagreb

Glavni tajnik kineskog Udruženja za gospodarsku i kulturnu suradnju sa zemljama srednje i istočne Europe (CEEEC) posjetio Komoru Zagreb

Objavljeno: 11. 04. 2019. , Ažurirano: 11. 04. 2019.

Komoru Zagreb 10. travnja posjetio je William Lv, glavni tajnik kineskog Udruženja za gospodarsku i kulturnu suradnju sa zemljama srednje i istočne Europe (Shenzhen Central and Eastern European Countries Economy and Culture Association - CEEEC) iz Shenzhena, a primio ga je predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich sa suradnicima. Izražena je obostrana želja za uspostavljanjem suradnje Komore Zagreb i Udruženja CEEEC, radi povećanja ulaganja, vanjskotrgovinske razmjene i uspostavljanja novih poslovnih veza.

Udruženje CEEEC zainteresirano je za uspostavljanje različitih oblika suradnje i širenje ekonomskih odnosa s hrvatskim partnerima, uz povećanje plasmana roba iz zemalja srednje i istočne Europe na kinesko tržište te korištenje naših prednosti za privlačenje investicija i poslovanja kineskih tvrtki u ovom dijelu Europe, s posebnim naglaskom na suradnju u zdravstvenom turizmu, energetskom sektoru te obrazovanju i kulturi. Komora Zagreb pozvana je na sudjelovanje na Međunarodnom sajmu kulturnih industrija u Shenzhenu iduće godine.

U sklopu poslovnog susreta predstavljene su poslovne aktivnosti Komore Zagreb, uz poseban osvrt na dosadašnju suradnju Komore Zagreb i kineskih komora i udruženja. Hrvatski je cilj, kako je rečeno, jačanje vanjskotrgovinskih veza dviju zemalja, poglavito u dijelu izvoza, a istaknut je i sve veći interes kineskih gospodarstvenika za ulaganja u Hrvatsku te kineskih turista za dolazak u Hrvatsku.