Izvor: ebus.hr
Europska poslovna škola i HGK organizirat će predstavljanje novog nastavnog programa za stručnjaka u gospodarenju otpadom
Objavljeno: 23. 12. 2020.
Izvor: ebus.hr
Hrvatska gospodarska komora i Europska poslovna škola Zagreb inicirali su suradnju na predstavljanju nastavnog programa obuke stručnih djelatnika za poslove gospodarenja otpadom i zaštite okoliša. Dekan škole Ivica Katavić i potpredsjednica HGK Mirjana Čagalj usuglasili su se da postoji potreba za stručnijim djelatnicima u pitanjima gospodarenja otpadom unutar hrvatskih tvrkti te oboje drže navedeni nastavni plan tržišno utemeljenim. Tvrtkama koje se bave preradom i reciklažom otpada, komunalnim tvrtkama te svim srednjim i većim tvrtkama zaposlenici sa završenim smjerom "Voditelja stručnih poslova i zaštite okoliša" mogu bili izrazito korisni i svrsishodni, posebice u okviru ciljeva i direktiva gospodarenja otpadom EU.
Stoga će HGK sa Europskom poslovnom školom krenuti u informiranje tvrtki članica o izobrazbi te ponuditi suradnju na predstavljanju, stručnoj suradnji i prostoru. Zbog svima poznatih izvanrednih okolnosti, predstavljanja će se prvo vrijeme održavati virtualno, putem webinara i online konferencija, dok se epidemiološka situacija ne poboljša.