Energetika i OIE 2022

Objavljeno: 30. 08. 2022.

Konferencija ENERGETIKA I OIE 2022 održava se u Krškom 5. rujna s ciljem rasprave o aktualnoj krizi na svjetskom tržištu energenata i ubrzavanju tranzicije na čistu energiju.

Konferencija će okupiti vodeće stručnjake u području energetike, donositelje odluka, tvrtki, udruženja i organizacija, predstavnika JLS, akademske zajednice, ali i potencijalnih investitora i financijskih institucija te svih ostalih uključenih u sektor energetike.

Trenutni poremećaji i nestabilnost na svjetskom tržištu energije u fokus su stavili potrebu za bržom tranzicijom na obnovljive izvore energije i postizanje koncepta energetske samodostatnosti. Istovremeno, rastuće cijene energije i inflacija velika su prijetnja za ionako visoke stope energetskog siromaštva. Stoga će konferencija obuhvatiti teme kao što su:

  1.      ubrzavanje energetske tranzicije i osiguravanje energetske neovisnosti
  2.      kriza, rast cijena energije i moguće redukcije
  3.      investicije u energetski sektor i otvaranje zelenih radnih mjesta
  4.      potencijal nuklearne energije
  5.      REPowerEU i nove energetske politike
  6.      financiranje i poticaji za energetsku tranziciju

Sudjelovanje možete prijaviti putem sljedeće poveznice: PRIJAVA

Hrvatska gospodarska komora pokrovitelj je događanja.