Energetika i OIE 2022
Objavljeno: 30. 08. 2022.
Konferencija ENERGETIKA I OIE 2022 održava se u Krškom 5. rujna s ciljem rasprave o aktualnoj krizi na svjetskom tržištu energenata i ubrzavanju tranzicije na čistu energiju.
Konferencija će okupiti vodeće stručnjake u području energetike, donositelje odluka, tvrtki, udruženja i organizacija, predstavnika JLS, akademske zajednice, ali i potencijalnih investitora i financijskih institucija te svih ostalih uključenih u sektor energetike.
Trenutni poremećaji i nestabilnost na svjetskom tržištu energije u fokus su stavili potrebu za bržom tranzicijom na obnovljive izvore energije i postizanje koncepta energetske samodostatnosti. Istovremeno, rastuće cijene energije i inflacija velika su prijetnja za ionako visoke stope energetskog siromaštva. Stoga će konferencija obuhvatiti teme kao što su:
- ubrzavanje energetske tranzicije i osiguravanje energetske neovisnosti
- kriza, rast cijena energije i moguće redukcije
- investicije u energetski sektor i otvaranje zelenih radnih mjesta
- potencijal nuklearne energije
- REPowerEU i nove energetske politike
- financiranje i poticaji za energetsku tranziciju
Sudjelovanje možete prijaviti putem sljedeće poveznice: PRIJAVA
Hrvatska gospodarska komora pokrovitelj je događanja.