U Županijskoj komori Split održana edukacija o vinima za putničke agencije

Vrijeme održavanja: 29.11.2018. - 30.11.2018.

Županijska komora Split i Strukovna grupacija putničkih agencija ŽK Split održale su specijaliziranu edukaciju o vinima za agencije koje se bave posebnim oblikom turizma - enogastroturizmom te ostale dionike u turizmu koji su se željeli dodatno educirati o enologiji.

Edukacija se održala 29. i 30. studenoga u Županijskoj komori Split.

Predavači su bili vrhunski stručnjaci i konzultanti za vino Alen Gulan i Siniša Koceić iz tvrtke Vinolike.

Uz edukaciju o vinima, iz Uje Oil bara održali su edukaciju o sparivanju maslinovih ulja i vina.

Edukacija je bila namijenjena turističkim djelatnicima koji organiziraju enološko-gastronomske ture kako bi im omogućila što bolje upoznavanje s posebnostima vina našeg područja. Ovom prigodom predavači su predstavili 16 hrvatskih autohtonih vina uz priču o njihovu podrijetlu i specifičnostima, sljubljivanju s hranom te uz novu, dosad neistraženu priču sljubljivanja s maslinovim uljima.

Ovom edukacijom djelatnika u turizmu žele se osvijestiti mogućnosti enogastroturizma i podići kvaliteta ponude.

• Nataša Bušić, ŽK Split Poslovna tajnica Tel: + 385 21 321 118 Email: nbusic@hgk.hr