Edukacija o implementaciji zaštite osobnih podataka u poduzećima s primjerima iz prakse

Objavljeno: 12. 09. 2019. , Ažurirano: 12. 09. 2019.

Županijska komora Osijek u suradnji s tvrtkom za edukacije i savjetovanje OVERLEG iz Osijeka organizira edukaciju Implementacija  zaštite osobnih podataka u poduzećima – primjeri iz prakse  za sve one tvrtke koje još nisu provele implementaciju zakonskih odredbi. Edukacija će se održati u utorak, 24. rujna, u 10 sati u Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Uredba o zaštiti osobnih podataka (GDPR) dizajnirana je tako da ujednači zakone o zaštiti podataka širom Europe, da zaštiti sve građane EU i da promijeni način na koji organizacije širom regije pristupaju zaštiti podataka, a primjenjuje se izravno u svim državama članicama EU od 25. svibnja 2018.

GDPR se odnosi na zaštitu osobnih podataka svih zainteresiranih strana u poslovanju. Tvrtke koje se nisu uskladile s GDPR-om mogu se suočiti s novčanim kaznama koje će ovisiti o razini neusklađenosti, odnosno stupnju nanesene štete osobama čiji podatci nisu zaštićeni. Novi način obrade podataka mora postati uobičajena poslovna praksa.

Tvrtke će na edukaciji imati priliku poslušati primjere iz prakse, savjete koje osobne podatke prikupljati, u koju svrhu prikupljati podatke, gdje držati osobne podatke, kakav je ustroj odjela u tvrtki, tko ima pristup osobnim podatcima, koliko dugo se čuvaju, mogu li se neki podatci obrisati, imate li potpisane Ugovore s trećim stranama i brojni drugi primjeri.

Predavači su edukacijama i radom na implementaciji GDPR-a u raznim granama poduzetništva stekli iskustvo koje  žele prenijeti i potaknuti nas na tu obvezu.

Edukacija je besplatna, a sudjelovanje je potrebno potvrditi online prijavom. Rok za prijavu je 23. rujna.