Centar za karijere mladih Dubrovnik;

Dubrovnik EXPO 22

Objavljeno: 10. 10. 2022.

Dubrovnik EXPO 22 postaje centralni događaj u regiji koji promovira obrazovanje te zapošljavanje. Ove godine se održava od 3. do 5. studenog u Rixos Premium hotelu u Dubrovniku.

Ovaj događaj na jednom mjestu povezuje gospodarstvenike, visoko obrazovne institucije, mlade i sve zainteresirane s ciljem ostvarivanja međusektorske suradnje i uspostavljanja novih poslovnih odnosa i projekata.

Hrvatska gospodarska komora sudjeluje na Dubrovnik Expo-u otvarajući temu koja se prometnula u osnovnu kočnicu rasta i razvoja hrvatskog gospodarstva te snažno utječe na poslovanje poslovnih subjekata, a riječ je o radnoj snazi.

U sklopu HGK štanda pozivamo sve zainteresirane poslodavce da na licu mjesta predstave svoje programe stipendiranja srednjoškolcima koji će posjetiti Expo. Idealna je ovo prilika svim zainteresiranim poslodavcima da na jednom mjestu sretnu mlade ljude iz raznih obrazovnih institucija, upoznaju ih i motiviraju da postanu njihovi zaposlenici nakon školovanja.

Prijaviti se za ovo sudjelovanje možete do 30. listopada putem prijavnice u nastavku.

Isto tako HGK će 3. studenoga održati okrugli stol pod nazivom „Radna snaga budućnosti – kako upravljati kadrovima“, od 16 do 16,45 sati  u dvorani Sirocco.

Ove godine, uz štandove s izlagačima i zanimljivim panel raspravama, EXPO je obogaćen i EU kutkom, Gastro zonom, Chill zonom. Planirani broj posjetitelja je cca 4.000 srednjoškolaca s područje svih dalmatinskih županija, Crne Gore, Mostara, Zagreba i sl.