Studenti i učenici nagrađeni za svoj doprinos splitskoj akciji Kupujmo hrvatsko

Objavljeno: 23. 05. 2019. , Ažurirano: 28. 05. 2019.

Drugog dana akcije Kupujmo hrvatsko na splitskoj Rivi nagrađeni su učenici osnovnih i srednjih škola te studenti koji su sudjelovali u natjecanju Hrvatske gospodarske komore za najbolje likovne i literarne radove na temu Kupujmo hrvatsko.

''Ova najpoznatija nacionalna akcija uz promotivni i prodajni karakter ima i edukativnu dimenziju te joj je cilj educirati najmlađe o važnosti očuvanja domaće proizvodnje i kupovine domaćih proizvoda'', poručio je predsjednik HGK – Županijske komore Split Joze Tomaš te je zahvalio kolegici Antoniji Bašić koja je upravljala natjecanjem.

Za najbolji likovni rad u kategoriji učenika osnovnih škola od 1. do 4. razreda nagrađena je Đana Kelam, učenica 3. razreda Osnovne škole Dobri, pod mentorstvom učiteljice Dubravke Sršen. Nagradu je Dea dobila za crtež teglice za domaći džem, dizajnirane prepoznatljivim crveno-bijelim kockicama.

Za literarni rad na temu Kupujmo hrvatsko u kategoriji učenika osnovnih škola od 5. do 8. razreda nagrađena je Mia Zebić, učenica 8.d razreda Osnovne škole Pujanke, pod mentorstvom profesorice Maje Čop.

U kategoriji učenika srednjih škola najbolji literarni rad na temu ''Kako biste vi promovirali akciju Kupujmo hrvatsko'' napisala je Dea Buljan, učenica 2.h razreda Ekonomsko-birotehničke škole Split, kojoj je mentorica bila profesorica Mihaela Vukšić.

Među studentima završnih godina Ekonomskog fakulteta Split, smjer marketing, nagradu za seminarski rad o brendiranju akcije Kupujmo hrvatsko dobila je studentica Ena Jurić pod mentorstvom profesora Nevena Šerića.

A da su nagrade otišle u prave ruke mogli su se uvjeriti svi na Rivi jer su svoje radove dobitnice i prezentirale.

U nastavku programa izrađvani su kokteli od hrvatskih pića. Koktele su pripremali učenici Turističko-ugostiteljske škole Split i Visoke škole Aspira, pod mentorstvom Tonča Drlje iz Aspire i Dragana Todorovića ispred Turističko-ugostiteljske škole te pod budnim okom našeg poznatog i jednog od najtrofejnijih hrvatskih barmena Jure Vojkovića.

1.jpg

Priprema koktela od hrvatskih pića – učenice Turističko-ugostiteljske škole Split i Visoke škole Aspira s mentorima i voditeljem akcije KH; Izvor: HGK ŽK Split.

Uz bogat prateći program, akcija Kupujmo hrvatsko na Rivi, na kojoj je svoje proizvode po promotivnim cijenama ponudilo 150 proizvođača, nastavila se do večernjih sati.