Druga radionica za male i srednje tvrtke u projektu European Tourism Going Green 2030

Objavljeno: 30. 11. 2022. , Ažurirano: 02. 12. 2022.

Druga u ciklusu radionica za male i srednje tvrtke u sklopu projekta European Tourism Going Green (ETGG) 2030  održat će se u petak, 9. prosinca u Hotelu Rotondo u Segetu Donjem.

Središnja tema radionice je dizajn odgovornog turističkog iskustva te prilike koje proizlaze iz eko certificiranja poslovanja uglednim međunarodnim certifikatima.

Radionica će okupiti sudionike iz turističkog sektora, predstavnike domaćih i stranih zelenih tvrtki, kao i ostalih relevantnih institucija. Cilj joj je potaknuti raspravu i razmjenu iskustava o tome kako unikatna ponuda s fokusom na održivost i odgovornost može generirati veću potražnju na tržištu. Također će se i prezentirati arheogastromske delicije, održiva arhitekturna rješenja te načini kako održivo poslovanje uspješno komunicirati te ciljano promovirati prema ekološki osviještenim gostima.

Hrvatska gospodarska komora, kao jedan od partnera projekta, pripremila je opsežan i kvalitetan program koji će obilježiti prezentacije nekih od najinovativnijih zelenih tvrtki u Splitsko-dalmatinskoj županiji i eksperata za održivo poslovanje.

Detaljni program radionice nalazi se ovdje, a prijave su otvorene do srijede, 7. prosinca.

Osoba za kontakt u HGK – Županijskoj komori Split je Nataša Bušić, tel. 021/321-118, e-mail: nbusic@hgk.hr.

Projekt European Tourism Going Green (ETGG) 2030 usmjeren je na promicanje i poticanje održivosti u turizmu. Vrijedan je 1,3 milijuna eura i sufinanciran iz europskog COSME programa. HGK – Županijska komora Split jedan je od osam partnera iz ukupno šest europskih država, a ostali partneri su: Sveučilište za održivi razvoj Eberswalde – ZENAT (Njemačka), ECOTRANS (Njemačka), ÖHV Turistički servis (Austrija), Gospodarska, industrijska, obrtnička i poljoprivredna komora Pordenona - Udine (Italija), Posebna agencija Gospodarske komore Basilicata ASSET (Italija), Turističko udruženje okruga Sibiu (Rumunjska) i DMD NT (Bugarska).

Projekt je započeo 1. siječnja 2021. godine i trajat će 30 mjeseci, odnosno do 30. lipnja 2023. godine.

Vrijeme Aktivnost
08:30 - 09:00 REGISTRACIJA SUDIONIKA