Dragica Jerkov nova je predsjednica Hrvatske udruge poslovnih žena Krug

Objavljeno: 10. 04. 2019. , Ažurirano: 10. 04. 2019.

Dragica Jerkov, dugogodišnja poduzetnica, vlasnica tvrtke Fema d.o.o. i predsjednica splitskog ogranka Hrvatske udruge poslovnih žena Krug izabrana je za novu predsjednicu Kruga na nacionalnoj razini. Za potpredsjednicu Udruge izabrana je Ivona Vrdoljak Raguž, profesorica na dubrovačkom Sveučilištu i predsjednica Kruga – Ogranak Dubrovnik.

Na nedavno održanom sastanku splitskog ogranka Kruga u HGK – Županijskoj komori Split čestitke je novoimenovanoj predsjednici uputio predsjednik Županijske komore Split Joze Tomaš. "Drago nam je da je upravo naša iskusna splitska poduzetnica i ujedno predsjednica splitskog ogranka Kruga izabrana za predsjednicu nacionalne Udruge. Županijska komora Split više od dva desetljeća radi na poticanju i promicanju poduzetništva žena, i to ne samo lokalno već i na razini jadransko-jonske regije, i sve je to vrijeme uspješno surađivala s Krugom, što će se i nastaviti", poručio je Tomaš.

Čestitke Dragici Jerkov na izboru za predsjednicu Udruge na nacionalnoj razini uputile su i članice splitskog ogranka, izrazivši joj potporu u daljnjem radu.

Krug je jedna od najstarijih udruga poslovnih žena i poduzetnica u Hrvatskoj, koja uspješno djeluje već 24 godine. Udruga radi na poboljšanju položaja poslovnih žena u društvu te poticanju poduzetništva žena, i to putem mnogobrojnih edukacija, projekata, umrežavanja, promocije postignuća poslovnih žena te djelovanjem prema javnim organizacijama i institucijama. Krug danas broji više od 150 članica u Zagrebu i u ograncima Split, Dubrovnik, Šibenik, Rijeka, Pula i Virovitica.