Predsjednik Komore Zagreb Vitomir Klasić uručio je plaketu "Zlatna kuna" za najbolju veliku tvrtku predsjedniku Uprave Plive Mihaelu Furjanu
Izvor: HGK

Dodijeljene plakete "Zlatna kuna" HGK – Komore Zagreb

Objavljeno: 17. 12. 2020. , Ažurirano: 26. 01. 2021.

"Živimo u godini izazova. U godini kada je sposobnost preživljavanja u poslovnom svijetu na iskušenju više nego ikada. Kao i uvijek i vrijeme krize pokazalo je kako uspješni poduzetnici i dobre ideje pronalaze svoj put i uspješno posluju unatoč svim izazovima. Iako se plaketa "Zlatna kuna" Komore Zagreb dodjeljuje za uspješnu 2019. godinu, tvrtke kojima ih uručujemo i u ovoj godini bilježe sjajne rezultate", istaknuo je predsjednik HGK – Komore Zagreb Vitomir Klasić.

Plaketa "Zlatna kuna" HGK – Komore Zagreb dodjeljuje se u tri kategorije: mala, srednja i velika trgovačka društva za Grad Zagreb i Zagrebačku županiju.

Za najbolju veliku kompaniju u prošloj godini nagrađena je u gradu Zagrebu Pliva Hrvatska d.d., najveći proizvođač lijekova, te Medical Intertrade d.d.  iz Svete Nedjelje u Zagrebačkoj županiji, tvrtka koja uspješno održava i popravlja medicinsku, stomatološku i zubotehničku opremu.

Klasic_Jadresic 1896.jpgPredsjednik Komore Zagreb Vitomir Klasić uručio je plaketu "Zlatna kuna" za najbolju srednju tvrtku predsjedniku Uprave tvrtke CROZ Vjekoslavu Jadrešiću; Izvor: CROZ; Snimio: .

U kategoriji srednje velikog trgovačkog društva u Zagrebu je najuspješniji bio CROZ d.o.o., proizvođač kompleksnih informatičkih sustava, te u županiji Violeta d.o.o. iz Svetog Ivana Zeline, najveći regionalni proizvođač higijenskih potrepština.

Vitomir Klasić, Marko Ćorluka, Hrvoje Košćec (2).jpg
Predsjednik Komore Zagreb Vitomir Klasić uručio je plaketu "Zlatna kuna" Marku Ćorluki iz tvrtke Violeta u nazočnosti gradonačelnika Svetoga Ivana Zeline Hrvoja Košćeca (sasvim desni na fotografiji); Izvor: HGK.

Najbolje male tvrtke su, u Zagrebu, Agroproteinka-Energija d.o.o. koja uspješno proizvodi toplinsku i električnu energiju iz biootpada te, u županiji, Sofa IT iz Klinča Sela čija aplikacija SofaScore uživo pruža sportske rezultate na više od 30 jezika, za više od 20 milijuna korisnika.

Dario Zurovec, Radwan Joukhadar, Vitomir Klasić i Damir Fašaić (3) Medical Intertrade.jpg
Predsjednik Komore Zagreb Vitomir Klasić (drugi s desna) uručio je plaketu "Zlatna kuna" Radwanu Joukhadaru iz Medical Intertradea u nazočnosti gradonačelnik Svete Nedelje Daria Zurovca (krajnje lijevo na slici) i Damira Fašaića, v.d. pročelnika Upravnog odjela za gospodarstvo i fondove Europske unije Zagrebačke županije; Izvor: HGK.

Ove godine, zbog epidemiološke situacije, nije organizirana svečana skupna dodjela plaketa "Zlatna kuna", nego je predsjednik HGK – Komore Zagreb obišao laureate i uručio im plakete.