Direktor Županijske komore Karlovac Damir Furdek i stručna suradnica Nikolina Škrinjar s delagacijom Yunnana
Izvor: HGK

Delegacija kineske pokrajine Yunnan u ŽK Karlovac pozvala naše poduzetnike na sajam u Kunmingu

Objavljeno: 04. 09. 2018. , Ažurirano: 18. 09. 2018.

Zhu Fei, zamjenik glavnog direktora odjela za trgovinu provincije Yunnan, sa suradnicima posjetio je 3. rujna Županijsku komoru Karlovac.

Delegaciju su primili direktor Županijske komore Karlovac Damir Furdek i stručna suradnica Nikolina Škrinjar te su im ukratko predstavili potencijale Karlovačke županije i Republike Hrvatske. Predstavili su mogućnosti suradnje kineskih tvrtki koje su zainteresirane za trgovanje ili su spremne ulagati u ovaj dio Europe. Istaknuto je da je Hrvatska članica EU, dio zajedničkog tržišta, po kupovnoj moći najvećeg na svijetu. Naglašena je globalno povoljna pozicija jadranskih luka koje su na najkraćem morsko-kopnenom pravcu od Kine do središta Europe, a na kojemu je nezaobilazna Karlovačka županija. Uz predstavljanje gospodarskih potencijala Županije, gostima iz Kine uručeni su i promotivni materijali o gospodarstvu i turističkim atrakcijama Županije i Republike Hrvatske.

KA_Yunnan_razgovor.jpg

Razgovor yunnanske delegacije s direktorom Furdekom; Izvor: HGK.

Pokrajina Yunnan smještena je na krajnjem jugozapadu Kine i broji oko 47 milijuna stanovnika te je jedno od turistički najposjećenijih dijelova Kine. Kunming, grad sa sedam i pol milijuna stanovnika, Yunnanovo je administrativno, kulturno i gospodarsko središte. Pokrajina je poznata po blagoj klimi koja je temelj razvijene poljoprivrede i turizma, a bogata je i rudama obojenih metala, pa okosnicu gospodarstva čine i proizvodnja i prerada metala te prateća industrija.

Vođa delegacije Zhu Fei izrazio je želju za dugoročnom suradnjom s Komorom, posebno u području gospodarstva i turizma, te je obećao da će stanovnicima Yunnana preporučiti turistički obilazak Hrvatske. Također je karlovačke poduzetnike pozvao u posjet međunarodnom sajmu koji se održava u Kunmingu svake godine u lipnju.