Izvor: Pixabay

Dekarbonizacija i energetska tranzicija u doba krize – mogućnosti i potencijali

Objavljeno: 25. 10. 2022.

Županijska komora Osijek poziva članice na besplatnu edukaciju Dekarbonizacija i energetska tranzicija u doba krize – mogućnosti i potencijali, koja će se održati 4. studenog 2022. u 11 sati, u Županijskoj komori Osijek, Europske avenije 13.

Edukacija se organizira u suradnji s Ministarstvom gospodarstva i održivog razvoja, Upravom za energetiku.

Na edukaciji će biti govora o sljedećim temama:

  • smjernice za uštedu energije koje je donijela Vlada RH,
  • Vladin jesenski paket mjera pomoći građanima i gospodarstvu,
  • što gospodarstvu donosi Uredba o otklanjanju poremećaja na domaćem tržištu energije (NN br. 104/22., 106/22. i 121/22.) u području opskrbe električnom energijom, plinom i toplinskom energijom,
  • novi propisi EU,
  • trenutna situacija na području obnovljivih izvora energije što se tiče razvoja projekata, planova i propisa,
  • mogućnosti financiranja projekata.

Voditelji edukacije su predstavnici Uprave za energetiku, Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja.

Uz navedene teme, na edukaciji će biti prezentiran primjer dobre prakse tvrtke Dilj d.o.o. Vinkovci.

Za sudjelovanje na edukaciji možete se prijaviti putem online prijavnice u nastavku ovog teksta. 

Rok za prijavu je do četvrtka, 3. studenog.