Predstavljanje metaloprerađivača roditeljima i učenicima OŠ 22. lipanj u Sisku
Izvor: HGK

Dani otvorenih vrata metaloprerađivača Sisačko-moslavačke županije

Objavljeno: 03. 03. 2017. , Ažurirano: 13. 03. 2017.

Dani otvorenih vrata metaloprerađivača Sisačko-moslavačke županije započet će u petak, 10. ožujka posjetom učenika završnih razreda Osnovne škole 22. lipnja iz Siska tvrtkama Lipovac-metal d. o. o. iz Siska u 12 sati i Alas-Info d. o. o. iz Donjeg Vukojevca u 13 sati.

Tom će prilikom poduzetnici učenicima predstaviti alate i strojeve kojima svakodnevno rukuju te će im pojasniti koliko su ljudi važni u proizvodnji, a učenici će moći postaviti pitanja te dobiti kontakte poslodavaca kojima po završetku školovanja mogu poslati molbe za posao.

Dani otvorenih vrata metaloprerađivača Sisačko-moslavačke županije, jedna su od aktivnosti projekta Metalci su (opet) IN, koji je pokrenula Strukovna grupacija metaloprerađivača Županijske komore Sisak, a s ciljem promocije metaloprerađivača i metaloprerađivačkih zanimanja učenicima osnovnih škola, ali i široj javnosti te promicanja tih zanimanja i mijenjanja percepcije o njima kao nedovoljno vrijednima i traženima na tržištu rada.

Predstavnici metaloprerađivačkih tvrtki Applied Ceramics d. o. o., Lipovac-metal d. o. o. i Alas-Info d. o. o. prethodno su informirali roditelje i učenike o mogućnostima zapošljavanja u industriji, koje vještine i znanja su traženi na tržištu rada te o prosječnim visinama plaća u industriji. Tom su prilikom najavili i Dane otvorenih vrata metaloprerađivača županije, 10. ožujka, kada će učenici OŠ 22. lipnja posjetiti proizvodne pogone tvrtki kako bi ih upoznali s radom u proizvodnji.

Dani otvorenih vrata metaloprerađivača Sisačko-moslavačke županije, koje HGK ŽK Sisak provodi u sklopu projekta Metalci su (opet) IN, trebali bi postati tradicionalno događanje u ožujku, prije upisa djece u srednje škole. Do kraja ožujka ove godine, Dani otvorenih vrata održat će se i u sisačkim tvrtkama Applied Ceramics d.o.o. te Brodocentar d.o.o., kada će te tvrtke posjetiti učenici OŠ Braća Bobetko i OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće.

Daljnjim će aktivnostima u sklopu projekta, poslodavci i Županijska komora Sisak ostati u kontaktu s učenicima te im odgovarati na sva pitanja u vezi s njihovim budućim zanimanjem, ali i mogućnostima samozapošljavanja. Uspostavit će se veza između potencijalnih posloprimaca i poslodavaca te će poslodavci tijekom trajanja školovanja učenike moći informirati i usmjeravati kako bi po završetku školovanja imali učenike koji se lako uključuju na tržište rada. Dani otvorenih vrata prva su aktivnost u nizu planiranih koje će se odvijati idućih godina.

Promotivni letak nalazi se u pratećim dokumentima.