Dan arhitekata u okviru jubilarnoga 20. međunarodnog sajma SASO 2016

Objavljeno: 25. 10. 2016. , Ažurirano: 27. 10. 2016.

Dan arhitekata, koji se održava 13. put u okviru jubilarnog 20. međunarodnog sajma SASO 2016, obilježit će stručni skup s aktualnom urbanističkom i sociološkom temom Novi turizam i prostori grada Splita – mogućnosti i ograničenja, koji će se održati u četvrtak, 27. listopada, u 16 sati u Konferencijskoj dvorani Spaladium arene. Skup su organizirali HGK, Grad Split i Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije te je uvršten u Program stručnog usavršavanja Hrvatske komore arhitekata.

Eminentni stručnjaci raznih profila izlagat će i pokušati naći odgovore na pitanja koliko prostori grada udovoljavaju i kako ih prilagoditi novom obliku turizma, što arhitekti mogu ponuditi u prilagodbi novim uvjetima, kako se prostori grada odražavaju na djelatnike u turizmu, kako turizam mijenja životne navike i standard stanovnika te koliko tijekom povijesti grada turizam utječe na njegove prostore.

O svemu tome raspravljat će sudionici okruglog stola: Katja Buličić, predsjednica Županijske komore Split, Jadranka Kiš, viša stručna savjetnica Sektora za graditeljstvo HGK, Goran Kovačević,  zamjenik gradonačelnika Grada Splita,  Ante Kuzmanić, prodekan na studiju arhitekture, FGAG Split, Damir Rako, predsjednik Strukovne grupe arhitekata HGK Split, Dinko Peračić, docent na studiju arhitekture, FGAG Split, osnivač Platforme 9.81.

Na okruglom će stolu sudjelovati i Radoslav Bužančić, pročelnik Konzervatorskog odjela u Splitu, Inga Tomić-Koludrović, znanstvena savjetnica, Institut društvenih znanosti Ivo Pilar – centar Split,  Mirko Petrić, viši predavač, Odjel za sociologiju, Sveučilište u Zadru, Nenad Nizić, predsjednik Grupacije jedinstvenih luksuznih hotela, vlasnik hotela Vestibul Palace iz Splita i Anamarija Cicarelli, vlasnica splitskog Savjetovališta za obiteljski smještaj Interligo.

Sudjelovanje na okruglom stolu se vrednuje s dva (2) sata u Programu stručnog usavršavanja Hrvatske komore arhitekata.