Tajnica Centra za mirenje Mirjana Košec nagrađena za promicanje kulture mira

Objavljeno: 19. 10. 2018. , Ažurirano: 22. 10. 2018.

Hrvatska udruga za mirenje (HUM) tradicionalno je 18. listopada u Zagrebu obilježila Svjetski dan rješavanja sukoba – World Conflict Resolution Day.

Na svečanosti su dodijeljene nagrade istaknutim pojedincima i organizacijama zaslužnima za primjenu, edukaciju, unapređenje, razvoj i promicanje mirenja i kulture mira u Republici Hrvatskoj. Nagrade je uručio predsjednik Hrvatske udruge za mirenje Srđan Šimac.

Hrvatska udruga za mirenje dodjeljuje nagrade radi snažnije promocije mirenja (medijacije) i kulture mira u našoj društvenoj zajednici te poticaja brojnim izmiriteljima (medijatorima) u nastojanjima da mirenje postane općeprihvaćeni način rješavanja sukoba i sporova te da svojim radom, trudom i sposobnostima što prije opravdano zasluže svoje mjesto u sustavu rješavanja sporova.

Ove je godine nagrada za tajnicu Centra za mirenje dodijeljena Mirjani Košec koja već deset godina kao tajnica Centra za mirenje pri Hrvatskoj gospodarskoj komori radi na promociji mirenja i kulture mira u Republici Hrvatskoj.

Uz organizaciju postupaka mirenja bavi se i promocijom mirenja, organizacijom okruglih stolova i konferencija o mirenju, edukacijom izmiritelja, a svakodnevno informira poduzetnike i građane o prednostima rješavanja sporova mirenjem te pridonosi izgradnji kulture mirnog rješavanja sporova. Sudjeluje na domaćim i stranim edukacijama i treninzima u vezi s mirenjem, izmiriteljica je na Listi izmiritelja Centra za mirenje pri HGK i akreditirana izmiriteljica na Listi akreditiranih izmiritelja pri Ministarstvu pravosuđa RH.

Ova nagrada je i veliko priznanje Centru za mirenje pri HGK koji je prvi centar osnovan u Republici Hrvatskoj i već 16 godina uspješno radi pri Hrvatskoj gospodarskoj komori.