Dario Jurin, Sanja Šimić i Ane Radović
Izvor: HGK

Medijima predstavljen projekt Digitalne komore u Zadru

Objavljeno: 09. 06. 2020. , Ažurirano: 09. 06. 2020.

"Davno su ljudi rekli da je informacija na vrijeme - prava informacija", objasnio je predsjednik zadarske Županijske komore Dario Jurin na predstavljanju projekta Digitalna komora koje je održano 8. lipnja u hotelu Kolovare.

Direktorica Centra za digitalnu transformaciju i strateški razvoj HGK Sanja Šimić objasnila je kako je projekt razvijen u suradnji s članicama i prema njihovim potrebama. Digitalna komora je informacijsko-komunikacijska platforma Hrvatske gospodarske komore namijenjena poslovnim subjektima, javnoj upravi i građanima. Na portalu digitalnakomora.hr tako je potpuno besplatno dostupno osam e-usluga koje su razvijene kako bi pridonijele unaprjeđenju poslovanja Hrvatske gospodarske komore i njenih članica, a ovaj je projekt sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj.

Dostupne su ove usluge: e-članice, e-financiranje, e-javne ovlasti, e-gospodarske informacije, e-učenje, e-zakonodavstvo, e-sajmovi i promocija te e-pokreni poslovanje.

Predstavljanju su prisustvovali i predstavnici lokalne i regionalne uprave te institucija.