Kako ostvariti financijsku potporu za inovacijske projekte poduzeća i istraživačkih institucija?

Objavljeno: 31. 05. 2019. , Ažurirano: 03. 06. 2019.

Hrvatska gospodarska komora poziva na predstavljanje poziva za prikupljanje projektnih ideja (PoC Call), koje će se održati u četvrtak, 13. lipnja od 11 do 13 sati u Zagrebačkom inovacijskom centru (ZICER), na adresi Avenija Dubrovnik 15, Zagrebački velesajam, paviljon 12, dvorana Akcelerator.

Predstavljanje je namijenjeno visokim obrazovnim i istraživačkim institucijama jadransko-jonske regije u područjima (1) Transporta i mobilnosti, (2) Energije i okoliša te (3) Agro-bioekonomije.

Korištenjem originalnih metoda, OIS-AIR PoC Call potiče transfer tehnologije između istraživačkih institucija te malih i srednjih poduzeća, olakšavajući prelijevanje i komercijalizaciju tehnoloških rješenja koje su razvili fakulteti i javni istraživački centri.

PoC Call pozivom namijenjena je financijska podrška, u vidu inovacijskih vaučera vrijednosti 18.500 eura, za deset najboljih inovacijskih projekata razvijenih kroz suradnju istraživačkih institucija i poduzeća.

Operativnim pristupom bit će predstavljena sama projektna inicijativa, prilike istraživačkog sustava te online prijavni postupci.

logo_innovair (1).png

Projekt OIS-AIR – Otvoreni inovacijski sustav Jadransko-jonske regije financira se iz programa Europske unije INTERREG Adrion. Cilj je uspostaviti jedinstveno tržište za tehnologije i inovacije koje uključuje relevantne dionike iz različitih sektora Jadransko-jonske regije, od istraživačkih institucija do malih i srednjih poduzeća te javne uprave. Partneri na projektu su: Znanstveni park AREA Trst, Tehnološki park Ljubljana, Hrvatska gospodarska komora, Znanstveno-tehnološki park Beograd, Centar za istraživanje i tehnologiju Grčke, Sveučilište Basilicata iz Italije te Ministarstvo financija i gospodarstva Albanije.

Program događanja dostupan je ovdje.

Prijave na radionicu otvorene su do 12. lipnja do 16 sati, a obrazac za prijavu je u nastavku.