Izvor: Pixabay

Poziv poduzetnicima na susret s istraživačima u sklopu predstavljanja druge faze Proof of Concept poziva

Objavljeno: 10. 09. 2019. , Ažurirano: 19. 09. 2019.

Hrvatska gospodarska komora poziva na tzv. R2B matchmaking predstavljanje druge faze poziva za prikupljanje projektnih ideja (PoC Call), koje će se održati u utorak, 24. rujna, u 11 sati i 30 minuta u Hrvatskoj gospodarskoj komori, na adresi Draškovićeva 45, Velika dvorana, 1. kat.

Predstavljanje je namijenjeno poduzetnicima i znanstveno-istraživačkim institucijama jadransko-jonske regije u područjima (1) Transporta i mobilnosti, (2) Energije i okoliša te (3) Agro-bioekonomije.

Korištenjem originalnih metoda, OIS-AIR PoC Call potiče transfer tehnologije između istraživačkih institucija te malih i srednjih poduzeća, olakšavajući prelijevanje i komercijalizaciju tehnoloških rješenja koje su razvili fakulteti i javni istraživački centri.

Innovation cartellini OIS-AIR 860x430.jpg

Događaj je namijenjen spajanju zainteresiranih poduzetnika s istraživačima čije su tehnologije prijavljene na Innovair platformu tijekom faze prijave projektnih ideja. Pozivom je namijenjena financijska potpora u obliku inovacijskih vaučera vrijednosti 18.500 eura za deset najboljih inovacijskih projekata razvijenih suradnjom istraživačkih institucija i poduzeća.

Operativnim pristupom bit će predstavljena projektna inicijativa, prilike za istraživače i poduzetnike te online prijavni postupci.

Projekt OIS-AIR – Otvoreni inovacijski sustav jadransko-jonske regije financira se iz programa Europske unije INTERREG Adrion. Cilj je uspostaviti jedinstveno tržište za tehnologije i inovacije koje uključuje relevantne dionike iz različitih sektora regije, od istraživačkih institucija do malih i srednjih poduzeća te javne uprave. Partneri na projektu su: Znanstveni park AREA Trst, Tehnološki park Ljubljana, Hrvatska gospodarska komora, Znanstveno-tehnološki park Beograd, Centar za istraživanje i tehnologiju Grčke, Sveučilište Basilicata iz Italije te Ministarstvo financija i gospodarstva Albanije.

logo_innovair (1).png

Vrijeme Aktivnost
24.09.2019
11:30 - 11:40 Pozdravni govor – Domagoj Šarić, voditelj odjela za konkurentnost gospodarstva HGK