Izvor: Pixabay

Prijave su zaključene - HGK - ŽK Pula: Online edukacija o pripremi i prijavi EU projekata

Objavljeno: 15. 06. 2021. , Ažurirano: 24. 06. 2021.

Sprema se novo operativno razdoblje 2021. – 2027. u kojemu će Hrvatska imati na raspolaganju novih 20-tak milijardi eura bespovratnih sredstava. Važno je što prije krenuti u pripremu projekata, odnosno razradu projektnih ideja kako bi se, po objavi poziva za dodjelu bespovratnih sredstava, tvrtke odmah bile spremne i prijaviti. Proces pripreme i prijave projekata na EU fondove ne mora biti nepoznanica i problem ako se na vrijeme počnete pripremati i informirati o navedenoj tematici.

Kako biste saznali od kuda krenuti, kako se pripremiti, o čemu voditi računa da bi kasnija provedba projekta bila što uspješnija, Hrvatska gospodarska komora (Županijska komora Pula i Centar za inovacije i EU projekte HGK) pozivaju vas na besplatnu online radionicu Priprema i prijava EU projekata, koja će se održati u utorak i srijedu, 29. i 30. lipnja, s početkom u 10 sati, putem aplikacije Microsoft Teams.

Pozivamo vas da se educirate u području pripreme i prijave projekata sufinanciranih iz EU fondova i naučite što vam je potrebno da biste pripremili kvalitetan projekt prema unaprijed definiranim pravilima, prijavili ga na natječaj i ostvarili pravo na korištenje bespovratnih sredstava. Realizirajte svoj projekt uz pomoć EU sredstava bez straha od administrativnih grešaka u fazi pripreme i prijave projekata, te grešaka koje bi mogle rezultirati neprihvaćanjem za sufinanciranje već pripremljenih projekata, ili financijskim korekcijama prihvaćenih projekata.

Predavači na radionici su predstavnici HGK:

• Domagoj Topić, voditelj Odjela za pripremu i provedbu EU projekata,
  • Petra Ostojić, viša stručna savjetnica u Odjelu za pripremu i provedbu EU projekata,
  • Nikolina Udovičić, voditeljica Odjela za praćenje i izvještavanje na projektima,
  • Danijela Ćenan, direktorica Centra za inovacije i EU projekte.

Radionica je namijenjena tvrtkama koje planiraju unaprijediti poslovanje te razvijati projektne ideje u područjima prihvatljivim za financiranje iz EU fondova, te tvrtkama koje planiraju unaprijediti svoja znanja iz područja poslovnoga planiranja i projektnog menadžmenta.

Broj sudionika je ograničen, a prijave će se primati do četvrtka,  24. lipnja, ili do popunjenja kapaciteta,

Radionica je namijenjena prvenstveno članicama HGK – Županijske komore Pula (trgovačkim društvima s registriranim sjedištem na području Istarske županije), koje imaju prednost pri sudjelovanju. U slučaju velikog interesa HGK – ŽK Pula ograničit će broj sudionika na jednu osobu po tvrtki.

Detaljnije informacije o programu dostupne su u pratećim dokumentima.

Prijaviti se možete obrascem u nastavku programa.

Vrijeme Aktivnost
29.06.2021
10:00 - 13:20 Priprema projekata: Upoznavanje s EU fondovima; Razvoj projektne ideje; Logička matrica; Izvori finaciranja; Poslovni plan
30.06.2021