Okrugli stol: Reforme u visokom školstvu – nova radna mjesta u nepredvidivoj budućnosti

Objavljeno: 13. 11. 2020. , Ažurirano: 30. 11. 2020.

Odbor za suradnju s gospodarstvom i regionalni razvoj Akademije tehničkih znanosti Hrvatske, u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom, Inovacijskim centrom "Nikola Tesla" i Fakultetom elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu organizira okrugli stol Reforme u visokom školstvu – nova radna mjesta u nepredvidivoj budućnosti, koji će se održati u petak, 4. prosinca od 14 do 17 sati.

Teme i predavači okruglog stola su:

• Uloga javne uprave u kreiranju tržišta rada – Irena Bačelić i Lana Lukačić, Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike
  • Trendovi umrežavanja akademske i poslovne zajednice – prof. dr. sc. Mislav Grgić, Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva
  • Izazovi pred FER-om – možemo i hoćemo i više – prof. dr. sc. Gordan Gledec, Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva
  • Reforme u visokom školstvu – nova radna mjesta u nepredvidivoj budućnosti: pogled iz Končara – doc. dr. sc. Ivan Bahun i dr. sc. Siniša Marijan, KONČAR – elektroindustrija d.d., KONČAR – Institut za elektrotehniku d.d.
  • Reforme u visokom školstvu – nova radna mjesta u nepredvidivoj budućnosti: pogled iz Ericssona Nikole Tesle - prof. dr. sc. Darko Huljenić, Ericsson Nikola Tesla
  • Rimac Automobili – danas i sutra - dr. sc. Antonija Mršić-Radas, Rimac Automobili

Moderator Okruglog stola: prof. emer. dr. sc. Nedjeljko Perić, predsjedatelj Odbora za suradnju s gospodarstvom i regionalnu suradnju HATZ-a.

Okrugli stol održat će se online. Preko ove poveznice možete sudjelovati i pratiti Okrugli stol.

Više informacija pronađite na ovoj poveznici.

Sažeci izlaganja i kratki životopisi predavača