Izvor: Shutterstock

Bespovratna sredstva za inovacije u zelenoj industriji i plavom rastu te za obnovljive izvore energije

Objavljeno: 27. 10. 2021. , Ažurirano: 28. 10. 2021.

Serija infodana o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte iz područja inovacija zelene industrije i plavog rasta te iz područja obnovljivih izvora energije održat će se od 3. do 25. studenoga.

U Slavonskom Brodu, Zadru, Opatiji, Rovinju, Varaždinu i Koprivnici održat će se infodani o dodjeli bespovratnih sredstava iz Programa Business Development and Innovation Croatia. Sredstva su iz financijskih mehanizama Kraljevine Norveške.

Infodani će se održati prema sljedećem rasporedu:

• 3. studenoga, Slavonski Brod – više
  • 8. studenoga, Zadar - više
  • 16. studenoga, Opatija - više
  • 17. studenoga, Rovinj - više
  • 23. studenoga, Varaždin – više
  • 25. studenoga, Koprivnica – više

Na tri infodana, u Osijeku, Splitu i Zagrebu, održat će se i predstavljanje triju poziva na dostavu projektnih prijedloga (Povećanje kapaciteta za proizvodnju solarne energije, Proizvodnja energije iz mora te Izrada tehničke dokumentacije za korištenje geotermalne energije) iz programa Energija i klimatske promjene za koje se također dodjeljuju bespovratna sredstva, ali iz financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora i Kraljevine Norveške.

Ti će se infodani održati:

• 4. studenoga, Osijek – više
  • 9. studenoga,  Split - više
  • 11. studenoga, Zagreb - više

Uz datum i mjesto održavanja je poveznica na zasebnu detaljnu najavu i prijavu.

Infodane za dodjelu bespovratnih sredstava za projekte iz područja inovacija zelene industrije i plavog rasta, dva fokusna područja Programa Business Development and Innovation Croatia, organizira Innovativation Norway u partnerstvu s Hrvatskom gospodarskom komorom.

Tri dodatna zajednička infodana o dodjeli sredstava iz programa Business Development and Innovation Croatia i Energija i klimatske promjene, organiziraju Innovation Norway i Uprava za europsku teritorijalnu suradnju Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, u partnerstvu s Hrvatskom gospodarskom komorom.

EEA i NG.png

Innovation Norway.png