Održan 19. Obrtnički i gospodarski sajam Koprivničko-križevačke županije

Objavljeno: 07. 11. 2016. , Ažurirano: 15. 11. 2016.

U Sportskoj dvorani OŠ Ljudevita Modeca u Križevcima od 11. do 13. studenoga, 19. Obrtnički i gospodarski sajam Koprivničko-križevačke županije okupio je više od 250 izlagača iz cijele Hrvatske, Slovenije te Bosne i Hercegovine.  Na ukupno 4.200 četvornih metara unutarnjeg i vanjskoga izlagačkog prostora, posjetiteljima su predstavili svoje proizvode i usluge. Ovogodišnji partner sajma bila je Brodsko-posavska županija, a tema su bile inovacije i nove tehnologije.

Sajam je u petak, 11. studenoga, otvorio zamjenik ministra poljoprivrede Tugomir Majdak, a uzvanicima sajma obratili su se župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren, zamjenik gradonačelnika grada Križevaca Tomislav Katanović, predsjednik Županijske komore Koprivnica Mirko Habijanec, zamjenik predsjednika Hrvatske gospodarske komore Marin Pucar i predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec.

Otvorenju sajma prisustvovali su i generalna konzulica Republike Hrvatske u Pečuhu Vesna Haluga, predstavnici državne vlasti, predstavnici sudbene vlasti, predsjednici i članovi Županijske skupštine te Gradskih vijeća, župani, gradonačelnici, načelnici i njihovi zamjenici, predstavnici Hrvatske obrtničke komore, predstavnici Hrvatske gospodarske komore, drugi ugledni gosti, ravnatelji ustanova, škola i predstavnici udruga, zatim župan Općine Slovenske Konjice Marin Gorinšek sa suradnicima te predstavnici Grada Paga, Grada Novske i Općine Čitluk.

Tijekom sva tri dana sajma, održavale su se radionice i okrugli stolovi za poduzetnike: Bespovratna financijska sredstva za poduzetnike u okviru programa prekogranične suradnje Interreg V-A Mađarska-Hrvatska 2014.-2020. – PP Light Scheme, Obnovljivi izvori energije, Vratimo biootpad prirodi, Inovacije i nove tehnologije te Obnovljivi izvori energije.

Organizator sajma je Koprivničko-križevačke županija, a ŽK Koprivnica već je tradicionalno bila jedan od suorganizatora sajma. Pokrovitelj sajma bilo je Ministarstvo gospodarstva, maloga i srednjega poduzetništva i obrta, dok su sponzori sajma bili trgovački lanac Pevec i Hartmann d. o. o.