Dario Jembrek, Darko Koren, Sonja Holocher-Ertl i Renata Lohajner; Izvor: HGK
Austrijska delegacija posjetila Koprivničko-križevačku županiju i ŽK Koprivnica
Objavljeno: 29. 04. 2022.
Dario Jembrek, Darko Koren, Sonja Holocher-Ertl i Renata Lohajner; Izvor: HGK
Susret s delegacijom austrijskih gospodarstvenika na temu gospodarenja otpadom u Hrvatskoj održan je 28. travnja u Županijskoj komori Koprivnica. Susret je organizirao Austrijski ured za vanjsku trgovinu u Zagrebu uime kojeg se obratila direktorica i savjetnica za trgovinske odnose Sonja Holocher-Ertl koja je naglasila potrebu za još snažnijim povezivanjem Županije i Grada Koprivnice te gospodarstvenika s austrijskim gospodarstvom.
Srdačnu dobrodošlicu gostima iz Austrije izrazili su župan koprivničko-križevački Darko Koren i Renata Lohajner iz ŽK Koprivnica. Lohajner je izrazila veliko zadovoljstvo dolaskom austrijske delegacije u ŽK Koprivnica, što je već drugi posjet austrijskih poduzetnika organiziran u suradnji sa Austrijskim uredom za vanjsku trgovinu.
Župan Koren je podržao inicijativu te predstavio gospodarske posebnosti Županije i projekte koji se trenutno provode na području županije, naglasivši kako je u tijeku realizacija kapitalnih investicija u iznosu većem od 5,2 milijarde kuna.
Uime Grada Koprivnice susretu je prisustvovao pročelnik Ureda gradonačelnika Dario Jembrek koji je predstavio ključne projekte na području grada, naglasivši okrenutost grada prema održivom razvoju.
Gostima iz Austrije su potom predstavnici Regionalnog centra za gospodarenje otpadom Piškornica prezentirali projekt izgradnje modernog Centra kojim će se riješiti zbrinjavanje otpada i kojim će se uspostaviti cjeloviti i funkcionalan sustav prema najvišim standardima.
Sastanku su prisustvovali i pročelnica Ureda župana Melita Ivančić, predsjednik Gradskog vijeća Ivan Pal, predsjednica Uprave Komunalca Nataša Tetec i zamjenica direktora Koprivničkih voda Sandra Sinjeri. Nakon susreta u Koprivnici, austrijska delegacija je nastavila posjet u Križevcima, gdje su posjetili Razvojni centar i tehnološki park, odlagalište otpada i reciklažno dvorište te se susreli s gradonačelnikom Mariom Rajnom njegovim i suradnicima.