Aktivnosti Sekcije Zajednice kulturnog turizma

Objavljeno: 24. 01. 2020. , Ažurirano: 27. 01. 2020.

Na trećoj sjednici Sekcije Zajednice kulturnog turizma HGK – Županijske komore Split, održanoj 23. siječnja, rezimirale su se aktivnosti Sekcije u protekloj godini, u kojoj se intenzivno radilo na izradi baznog materijala dionika kulturnog turizma Splitsko-dalmatinske županije.

Prisutnima je predstavljena mreža Mirabilia, međunarodna mreža gospodarskih komora osnovana s ciljem promocije manje poznatih lokaliteta pod zaštitom UNESCO-a uz cjelovit pristup jačanju destinacije, a čiji je član od studenoga 2019. godine i HGK – Županijska komora Split.

Mirabilia se temelji na međusobnoj suradnji članica, gospodarskih komora diljem Europe, u povezivanju ključnih malih i srednjih poduzeća koja posluju u turističkom sektoru s manje poznatim UNESCO-ovim lokalitetima, kombinirajući ponudu gastronomije, umjetnosti, rukotvorina, mode, kreativne industrije, dizajna, kulturne i prirodne baštine s lancem vrijednosti kulturno-turističkih usluga (smještaj, prijevoz, turoperatori, hrana i piće, mobilnost, muzeji, kazališta itd.), kroz integrirani pristup.

Od brojnih planova za ovu godinu, za početak je najavljena panel rasprava o jačanju potencijala kulturnog turizma Splitsko-dalmatinske županije, koja će se u organizaciji Sekcije održati 26. veljače na sajmu GAST. Panel ćemo najaviti na web-stranicama HGK – ŽK Split.

Za sve dodatne informacije možete se obratiti na elektroničku adresu nbusic@hgk.hr i telefon 021/321-118.