ŽK Osijek organizirala nastup tvrtki na 26. Osječkom proljetnom sajmu

Objavljeno: 20. 12. 2018. , Ažurirano: 04. 03. 2019.

Županijska komora Osijek i ove je godine organizirala nastup hrvatskih tvrtki na  Osječkom proljetnom sajmu, ove godine 26. po redu, koji se održavao od 1. do 3. ožujka na sajamskom prostoru Pampas u Osijeku.

Nastavljajući dugogodišnju tradiciju, sajam je programski obuhvatio poljoprivredu, prehranu, graditeljstvo, stanovanje, zdravlje i ekologiju, radi podizanja regionalne konkurentnosti i održivog razvoja.

Ovogodišnju manifestaciju svečano je otvorila predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović, u nazočnosti ministrice Regionalnog razvoja i fondova EU Gabrijele Žalac, izaslanice predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića te osječko-baranjskog župana Ivana Anušića i gradonačelnika Osijeka Ivana Vrkića sa suradnicima.

Na zajedničkom prostoru od 216 četvornih metara u organizaciji ŽK Osijek svoje je proizvode predstavilo 36 izlagača iz cijele Hrvatske.

Ovaj je sajam jedan od najznačajnijih u Slavoniji i poput komorske akcije Kupujmo hrvatsko organiziran radi afirmacije domaćega gospodarstva te pokušava skrenuti pozornost na kvalitetu domaćih proizvoda. Sajmovi su prilika da gospodarstvenici potvrde svoj status na tržištu, a posebno su važni za male tvrtke od kojih se većina ovako prvi puta susreće s tržištem.