Dragan Kovačević, potpredsjednik HGK za poljoprivredu i turizam
Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Izuzetni rezultati održanog 24. Viroexpa, međunarodnog sajma gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede u Virovitici

Objavljeno: 12. 03. 2019. , Ažurirano: 20. 03. 2019.

Potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić otvorio je 24. Viroexpo, međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede, održan u Virovitici 15. – 17. ožujka.

DSC02458-1.jpg
Tomislav Tolušić, potpredsjednik Vlade RH i ministar poljoprivrede; Izvor: HGK

U ime Hrvatske gospodarske komore, kao jednog od organizatora i pokrovitelja sajma, na svečanosti otvorenja govorio je potpredsjednik HGK za poljoprivredu i turizam Dragan Kovačević.

Ovogodišnji Viroexpo održan je u novoj multifunkcionalnoj hali koja se prostire na 6.200 četvornih metara, a financiralo ga je Ministarstva poljoprivrede projektom Slavonija-Baranja-Srijem i Virovitičko-podravska županija.

20190315_110548.jpgVeleposlanica Litve Jūratè Raguckienè, potpredsjednik HGK za poljoprivredu i turizam prof.dr.sc. Dragan Kovačević i veleposlanik Češke Vladimír Zaváza; Izvor: HGK

Pokrovitelji sajma bili su Predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović i Vlada RH te Ministarstvo poljoprivrede, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije i Ministarstvo turizma.

Organizatori i pokrovitelji bili su: Virovitičko-podravska županija, Grad Virovitica,  HGK – Županijska komora Virovitica, HOK – Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije i Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije.
Tehnički organizator bila je tvrtka Viroexpo.

Prisutni na svečanosti otvorenja 24. Viroexpa; Izvor: HGK

Na ovogodišnjem sajmu izlagalo je 625 izlagača (od čega 156 inozemnih izlagača) iz 29 zemalja, a sajam je posjetilo 31 170 posjetitelja.
Sajam je održan na ukupnoj površini od 14.500 četvornih metara.

20190315_110349.jpgDobrodošlica uvaženim gostima: veleposlanica Litve Jūratè Raguckienè, veleposlanik Češke Vladimír Zavázal, veleposlanik Azerbajdžana Nj.E. Fakhraddin Gurbanov i direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura; Izvor: HGK

Zemlja partner bila je Republika Slovenija, županija partner Splitsko-dalmatinska županija, a grad partner Zagreb.
Zemlja koja je prvi put nastupila bila je Španjolska.

DSC02487.jpgŠpanjolska - nova zemlja sudionica na Viroexpu; Izvor: HGK

Opširnije izvješće o održanom 24. Viroexpu možete pročitati ovdje.