Članice HGK izlagale na 22. Proljetnome međunarodnom bjelovarskom sajmu

Objavljeno: 28. 01. 2019. , Ažurirano: 01. 04. 2019.

Na 22. Proljetnome međunarodnom bjelovarskom sajmu, koji je održan 29. i 31. ožujka na sajamskom prostoru u Gudovcu kod Bjelovara, sudjelovali su izlagači županijskih komora iz Rijeke, Osijeka, Virovitice, Čakovca, Požege, Slavonskog Broda, Siska, Zagreba i Bjelovara. Proljetni sajam ove je godine okupio 465 izlagača, među kojima deset inozemnih, a ŽK Bjelovar organizirala je izlaganje 40 članica iz navedenih županijskih komora, koje su po promotivnim cijenama prodavale med i pčelarske proizvode, prirodnu kozmetiku, voćna vina, kožne jakne, radnu odjeću i obuću, mjerne uređaje, rezervne dijelove za poljoprivrednu mehanizaciju, peći i sustave za grijanje, a na vanjskome izložbenom prostoru traktore, prikolice i priključke za traktore, montažne objekte, suvenire, slastice, čajeve i proizvode biljnog podrijetla, predmete od kovanog željeza, obuću, čarape, kaktuse sukulente i dr.

Djelatnici Županijske komore Bjelovar promovirali su označavanje hrvatskih proizvoda oznakama Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko, Digitalnu komoru, usluge Komore te prigodna tiskana izdanja HGK.

Sajam je službeno otvorio potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić, a na otvorenju su bili i župan Bjelovarsko-bilogorske županije Damir Bajs, gradonačelnik Bjelovara Dario Hrebak i direktor Bjelovarskog sajma Davorin Posavac te brojni drugi uzvanici i posjetitelji. Održano je i posebno, 4. sajamsko događanje Drvni svijet – prezentacija opreme za šumarstvo i drvne tehnologije, uz demonstracije rada šumarskih strojeva i alata.

Sajam poljoprivredne mehanizacije i ove je godine okupio najveće ponuđače traktora, kombajna i druge poljoprivredne mehanizacije, a sajamska priredba tradicionalno je obilovala bogatim kulturno-zabavnim događanjima i raznolikom gastronomskom ponudom.