Izvor: HGK

HGK na 20. Proljetnomu međunarodnom bjelovarskom sajmu

Objavljeno: 31. 03. 2017. , Ažurirano: 04. 04. 2017.

Na 20. Proljetnomu međunarodnom bjelovarskom sajmu, koji je održan od 31. ožujka do 2. travnja na sajamskome prostoru u Gudovcu, sudjelovali su izlagači Županijskih komora iz Dubrovnika, Osijeka, Vukovara, Virovitice, Požege, Karlovca, Siska, Zagreba i Bjelovara. Sajam je otvorio državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede Tugomir Majdak, a zemlja partner ovogodišnjega Proljetnog sajma bila je NR Kina.

20_PMBS (2).jpg

Izvor: HGK.

Izlagači navedenih županijskih komora su na zajedničkom izložbenome štandu HGK po promotivnim cijenama prodavali med i pčelarske proizvode, čajeve i proizvode biljnog porijekla, voćna vina, kožne jakne, radnu odjeću i obuću, industrijske automatske vage, a na vanjskom izložbenome prostoru traktore, prikolice za traktore, predmete od kovanog željeza, čarape, kaktuse i dr. Djelatnici Županijske komore Bjelovar promicali su vizualno označavanje hrvatskih proizvoda oznakama Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko, komorske usluge komore te prigodna tiskana izdanja HGK.

20_PMBS (3).jpg

Izvor: HGK.

Na Sajamskom prostoru Gudovac drugi je put upriličeno sajamsko događanje Drvni svijet - prezentacija opreme za šumarstvo i drvne tehnologije, uz niz popratnih prezentacija, predavanja, okruglih stolova i konferencija.

Sajam poljoprivredne mehanizacije okupio je najveće ponuđače poljoprivredne mehanizacije u RH, a sajamska priredba je tradicionalno obilovala bogatim kulturno-zabavnim događanjima i gastronomskom ponudom. Lijepo, sunčano vrijeme i zanimljivi sadržaji sajma privukli su iznimno velik broj posjetitelja.