Sudionici Strukovne skupine računovođa ŽK Zadar
Izvor: HGK

Druga sjednica Strukovne skupina računovođa HGK – ŽK Zadar

Objavljeno: 08. 12. 2021. , Ažurirano: 08. 12. 2021.

Strukovna skupina računovođa Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Zadar održala je svoju drugu sjednicu 7. prosinca.

Predstavnici članova Strukovne skupine – tvrtki i obrta iz djelatnosti M69.20 Računovodstvene, knjigovodstvene i revizijske djelatnosti; porezno savjetovanje (NKD2007) sudjelovali su na sjednici uživo u dvorani ŽK Zadar i online. Voditeljica Strukovne skupine Danijela Dellavia izvijestila je o glavnim temama sa 5. sjednice Udruženja računovođa HGK, održane u Osijeku. Raspravljalo se o tekućim problemima s kojima je branša suočena, raznim slučajevima iz prakse pojedinih kolega i o prijedlozima za daljnje aktivnosti. Dogovoreno je da će se do slijedeće sjednice, planirane za kraj ožujka 2022. godine, uspostaviti komunikacija s Poreznom upravom po pitanjima kvalitete rada računovođa i poreznih referenata.

Kao zadnja točka dnevnoga reda sjednice održan je webinar na temu radnih dozvola s predavačima iz MUP-a i HZZ-a, na kojem je sudjelovalo oko 40 poslodavaca.