17. međunarodni kulinarski festival "Biser mora 2022."
Objavljeno: 30. 03. 2022.
"Biser mora" je gastronomski festival i kuharsko natjecanje profesionalnih kuhara, slastičara, pizza-majstora te srednjih i viših turističko-ugostiteljskih škola, a ovogodišnjki festival će se održati od 8. do 12. travnja, u hotelima Svpetrvs, u Supetru na otoku Braču.
Festival organizira udruga Šefovi kuhinja mediteranskih i europskih regija (ŠKMER) s ciljem stvaranja novih kompetencija u turizmu i ugostiteljstvu te općenito isticanja važnosti gastronomije za turizam. Održavanje "Bisera mora" predstavlja i svojevrsni početak turističke sezone na najvećem dalmatinskom otoku
Iz godine u godinu na "Biseru mora" natječe se više od 200 kuhara, sudjeluje više od 20 zemalja te ga posjeti više od tisuću posjetitelja, predstavnika struke i medija. Uz natjecanja, manifestacija uključuje i brojne master classove, cooking showove, predstavljanja i radionice.
17. "Biser mora" organizira se u sklopu provedbe EU projekta "Uspostava regionalnog centra kompetentnosti u sektoru turizma i ugostiteljstva Split", čiji je nositelj Turističko-ugostiteljska škola Split, a HGK – Županijska komora Split jedan od partnera na projektu. Splitska Komora ujedno tradicionalno podržava "Biser mora".
Više informacija o manifestaciji, uključujući program i mogućnost prijave dostupni su OVDJE.