11. međunarodna konferencija: Naftno-plinsko gospodarstvo i obnovljivi izvori energije
Objavljeno: 09. 10. 2022.
Hrvatska gospodarska komora visoki je pokrovitelj 11. međunarodne konferencije i izložbe o naftno-plinskom gospodarstvu i obnovljivim izvorima energije, koja će se održati u Šibeniku u Amadria Parku, od 17. do 19. listopada 2022. godine.
Oragnizator je Hrvatska udruga naftnih inženjera i geologa, strukovna udruga koja okuplja stručnjake iz djelatnosti naftno-plinskoga gospodarstva, odnosno energetike te studente viših godina tehničkih i prirodoslovnih fakulteta.
Glavni moto ovogodišnje konferencije je Naftno-plinski sektor igra stratešku ulogu u niskougljičnoj energetskoj tranziciji. U Šibeniku će se okupiti stotinjak sudionika, uglednih znanstvenika i stručnjaka iz zemlje i inozemstva iz područja energetike.
Uz tri panel rasprave Pogled na budućnost naftnih stručnjaka u energetskoj tranziciji, Koliko je „vruća“ geotermalna energija u Hrvatskoj? te Mi znamo kako „izvaditi“ ugljikovodike van i kako vratiti ugljik natrag, koferencija je podijeljena na sljedećih 9 tematskih područja:
- Strateški značaj naftno-plinskog rudarstva,
- Energetska tranzicija - globalno, zeleni plan EU, kompanije,
- Obnovljivi izvori energije – sinergija s naftnom industrijom,
- Razvoj, modernizacija i prilagodba plinskog transportnog sustava,
- Perspektivnost projekata prikupljanja, korištenja i skladištenja CO2 (CCUS),
- Skladištenje prirodnog plina u funkciji sigurnosti opskrbe,
- Uloga ukapljenog i stlačenog prirodnog plina te vodika,
- Ekonomski, pravni i sigurnosni aspekti energetike u procesu tranzicije,
- Obrazovanje za niskougljičnu i digitalnu energetiku.
Više informacija o programu i prijavi dostupno je putem poveznice.