Predavanje Veleposlanika Republike Indije u Županijskoj komori Zadar

Objavljeno: 30. 01. 2018. , Ažurirano: 05. 02. 2018.

Veleposlanik Republike Indije Sandeep Kumar održao je 2. veljače prezentaciju India Surging Ahead u Županijskoj komori Zadar. Veleposlanikov posjet ŽK Zadar bio je jedinstvena prilika za gospodarstvenike Zadarske županije, koji već imaju ili planiraju poslovne odnose s indijskim gospodarstvom u razmjeni roba i usluga, turističkom prometu ili investicijskim pothvatima da se upoznaju s gospodarstvom jedne od najbrže rastućih i najvećih ekonomija svijeta.

Prezentaciju je pratilo dvadesetak predstavnika gospodarstva i lokalnih institucija. Veleposlanik Kumar ih je detaljno informirao o svim segmentima indijskoga gospodarstva i o ekonomskim politikama koje se trenutno provode u Indiji. Nakon prezentacije dio sudionika uključio se u raspravu, a veleposlanik je preuzeo i dokumentaciju za nekoliko investicijskih projekata te ju je obećao proslijediti potencijalnim investitorima u Indiji. Tijekom trajanja prezentacije Veleposlanstvo Indije osiguralo je simultano prevođenje s engleskog jezika i prigodnu okrepu.
veleposlanik Indije 2.2.2018.JPG