Direktor Poduzetničkog inkubatora VPŽ Bojan Mijok, direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura, župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović, zamjenik državnog tajnika za programe ruralnog razvoja Ministarstva poljoprivrede Mađarske David Mezei, generalna konzulica RH u Pečuhu Vesna Haluga, načelnik Špišić-Bukovice Hrvoje Miler i predsjednik Zaklade za poduzetništvo županije Baranja Mark Gyorvari
Izvor: ŽK Virovitica
Autor: ŽK Virovitica

Gospodarstvo Virovitičko-podravske županije na 24. međunarodnom sajmu poljoprivrede Gazdanapok

Objavljeno: 21. 07. 2017. , Ažurirano: 16. 08. 2017.

U mađarskom Szentlorincu, prilikom svečanosti otvorenja 24. Gazdanapoka, međunarodnog sajma poljoprivrede, od 11. do 13. kolovoza, Zaklada za poduzetništvo županije Baranja, uručila je priznanje za višegodišnji doprinos razvoju gospodarskih odnosa Hrvatske i Mađarske direktoru HGK – Županijske komore Virovitica Milanu Vanđuri.

Na izložbenom prostoru Hrvatske gospodarske komore, Hrvoje Miler, načelnik općine Špišić Bukovica i Budai Zsolt, načelnik općine Bükkösd, potpisali su Sporazum o suradnji s razmjenom dobre prakse.

20170811_124111.jpg

U organizaciji i realizaciji Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica, svoje  proizvode, na ovogodišnjem sajmu izlagalo je petnaest izlagača iz Virovitičko-podravske županije: Agroservis proizvodnja Virovitica, Apis Cabuna, Asel Slatina, Brana Virovitica, Dam Lozan, Herbas Starogradački Marof, Medena Virovitica, Meta-plast Pitomača, Mustač-Commerce - Tvornica octa Virovitica, OPG Luka Ivoš Gornje Bazje, Pčelarstvo Balint Virovitica, Poison City Otrovanec, Spider grupa Pitomača, Špoljar Davor Terezino Polje i Viro Tvornica šećera.

Svečanosti otvorenja sajma prisustvovali su brojni predstavnici gospodarskog i političkog života Mađarske, a bila je nazočna i Vesna Haluga, generalna konzulica RH u Pečuhu.

Igor Andrović, župan Virovitičko-podravske županije, predvodio je županijsko izaslanstvo, u kojem su bili: Hrvoje Miler, načelnik Špišić-Bukovice, sa suradnicima, Milan Vanđura, direktor Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica, Suzana Kolesarić, povjerenik za EU i međunarodne poslove HGK – Županijske komore Virovitica, Bojan Mijok, direktor Poduzetničkog inkubatora Virovitičko-podravske županije i izlagači.

20170811_115009.jpgNa temelju Sporazuma o suradnji Županijske komore Virovitica i Baranjskog županijskog poduzetničkog centra Pečuh, te suradnje sajmova „Gazdanapok“ i „Viroexpo“ u kontinuitetu, od preko dva desetljeća, mađarsko gospodarstvo se predstavlja na sajmu „Viroexpo“ u Virovitici, a gospodarstvo Virovitičko-podravske županije se predstavlja na sajmu Gazdanapok.

Temeljem suradnje Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica i Zaklade za poduzetništvo Baranjske županije iz Mađarske, sa Gospodarskom komorom iz Mostara, na sajmu su se predstavili i proizvođači smilja iz Hercegovine.