Franz Rogi, Čedomil Cesarec, Slavko Begić i Ivana Deutsch
Izvor: HGK

U ŽK Varaždin održano predavanje Kako poslovati u Austriji

Objavljeno: 28. 02. 2017. , Ažurirano: 28. 02. 2017.

Županijska komora Varaždin i Hrvatsko-austrijska trgovinska komora organizirale su predavanje Kako poslovati u Austriji / Pružanje usluga i upućivanje radnika na privremeni rad u Austriju. Predavanje su u utorak 28. veljače u ŽK Varaždin održali stručnjaci iz odvjetničkog ureda Grilc-Vouk-Škof iz austrijskog Graza.

Ivana Deutsch, suradnica u odvjetničkom uredu Grilc-Vouk-Škof, predstavila je mogućnosti za uspješno upućivanje radnika na privremeni rad u Austriju unatoč prijelaznim odredbama za državljane RH koje su trenutno na snazi, kao i opće preporuke za uspješno poslovanje u Austriji nakon ulaska Hrvatske u članstvo EU.

Polaznicu su dobili iscrpne informacije o prijavi pružanja usluga u Austriji (uvjeti, dokumentacija, registrirane i neregistrirane djelatnosti i dr.), općem pregledu postupka upućivanja, opisu uspješnog postupka dobivanja potvrde o upućivanju – EU-Entsendebestätigung, kao i opis specifičnosti i postupka za dobivanje radne dozvole – Beschäftigungsbewilligung. Poduzetnici su čuli i pregled kontrola i kazni u slučaju nepoštovanja austrijskog zakonodavstva.

Na predavanju su sudjelovali mnogobrojni poduzetnici s područja Varaždinske i susjednih županija te je odaziv bio izvrstan.

Svi ostali detalji vezani uz sadržaj predavanja i kontakti predavača mogu se pronaći u prezentaciji u priloženim dokumentima.