U Županijskoj komori Split održan je inicijalni sastanak s predstavnicima trgovačkih društava Splitsko-dalmatinske županije

Objavljeno: 09. 06. 2017. , Ažurirano: 12. 06. 2017.

U HGK Županijskoj komori Split 9. lipnja održan je inicijalni sastanak s predstavnicima trgovačkih društava Splitsko-dalmatinske županije kojima je pretežita djelatnost prema NKD-u 2007. – G 463 trgovina na veliko hranom, pićima i duhanom; G 4711 trgovina na malo u nespecijaliziranim prodavaonicama pretežno hranom, pićima i duhanskim proizvodima te G 472 trgovina na malo hranom, pićima i duhanskim proizvodima u specijaliziranim prodavaonicama.

Tema sastanka odnosila se na inicijativnu nekoliko članica HGK za mogućnost udruživanja odnosno osnivanja Strukovne grupe trgovine hranom i pićima pri ŽK Split putem koje bi one imale mogućnost lakšeg rješavanja problema u poslovanju, predlaganja mjera za njihovo otklanjanje, unapređenja poslovanja te promicanja zajedničkih interesa.

Ines Budrović predstavila je aktivnosti i usluge koje HGK pruža svojim članicama te smjernice i način rada Grupacije putem prijedloga Poslovnika o radu Strukovne grupacije trgovine hranom i pićima HGK Županijske komore Split.

Usuglašen je zajednički stav da se osnivanje Strukovne grupacije trgovine hranom i pićima pri ŽK Split definira tijekom rujna 2017.