Izvor: ŽK Slavonski Brod

Županijska komora Slavonski Brod osnovana je 1994. godine s ciljem poticanja razvoja gospodarstva i poduzetništva u Brodsko – posavskoj županiji.

Najznačajnija aktivnost komore obavlja se, s jedne strane, preko Gospodarskog vijeća gdje najkompetentniji gospodarstvenici raspravljaju o pojedinim aktualnim problemima gospodarstva, a s druge strane, preko strukovnih grupa i skupina gdje se raspravlja problematika određene djelatnosti.

Od osnutka do danas Županijska komora Slavonski Brod predstavlja mjesto susreta poduzetnika, poslovnih razgovora, razmjene poslovnih ideja, stjecanja novih saznanja, mjesto institucionalne zaštite interesa i promocije županijskog gospodarstva u zemlji i inozemstvu.

Koristeći sve raspoložive resurse Županijska komora Slavonski Brod je u svakom trenutku na raspolaganju potrebama svojih članica, ali ne odbija biti na usluzi i drugim zainteresiranim subjektima, tako da ostvaruje suradnju s gradskim i županijskim institucijama, komorama u inozemstvu, raznim udrugama i sl.

Osim promocije gospodarstva pružaju se i usluge izdavanje ATA karneta, izdavanje certifikata o porijeklu robe te dozvola za prijevoznike u međunarodnom cestovnom prijevozu. U svrhu poticanja razvoja malog i srednjeg poduzetništva Županijska komora Slavonski Brod redovito organizira edukacije na aktualne teme za članice.

Županijska komora Slavonski Brod, kao dio komorskog sustava Hrvatske gospodarske komore, prilagođava se i sama novim prilikama i događanjima i suvremenim tokovima u svijetu, ali njena osnovna zadaća uvijek ostaje poticanje i napredak gospodarstva.

HRVATSKA GOSPODARSKA KOMORA

Županijska komora Slavonski Brod

Matije Mesića 9, 35000 Slavonski Brod

Predsjednik: Ivan Ćosić, direktor, Brodska posavina d.d..

Poslovni tajnik: Tomislav Tekić, mag.oec.